Aktualności

Blind Football: Remis Śląska i pożegnanie kapitana

12.09.2020 (16:15) | Claudia Haor

fot.: Marcin Folmer

Nie zabrakło emocji w pierwszym meczu Śląsk Wrocław w ramach Superpucharu Polski w Blind Footballu. Wrocławianie zremisowali bezbramkowo z Wisłą Kraków, a o zakończeniu kariery poinformował kapitan WKS-u Robert Mkrtchyan. 

Klubowi Mistrzowie Świata w Blind Footballu, czyli Śląsk Wrocław mieli dziś okazję przybliżyć się do zdobycia swojego kolejnego trofeum. Na boisku przy ul. Kamiennogórskiej zgromadzili się kibice, rodziny i przyjaciele zawodników, dziennikarze oraz wiele osób na co dzień działających przy wrocławskim klubie. Na początku krótką przemowę wygłosił prezes Śląska Wrocław Piotr Waśniewski. Przed rozpoczęciem meczu nagrodę z rąk prezesa otrzymał Łukasz Byczkowski - najlepszy strzelec Klubowych Mistrzostw Świata.

Wrocławianie walczyli od samego początku, ale również goście byli bardzo zdeterminowani. Zarówno gospodarze, jak i Wiślacy stworzyli sobie kilka sytuacji, szczególnie piękną paradą bramkarską popisał się golkiper WKS-u Radosław Majdan.

Śląsk był o krok od zwycięstwa w ostatnich minutach meczu. Ze stałego fragmentu gry w słupek trafił kapitan wrocławian Robert Mkrtchyan, który ogłosił zakończenie kariery, wygłaszając bardzo emocjonalne przemówienie po zakończonym spotkaniu. Drużyna blindfootballowa Śląska zagra rewanż w Krakowie - datę meczu podamy wkrótce.

ZOBACZ też: PNK: 3 punkty zdobyte w bólach (RELACJA)