20 lat ŚLĄSKnetu!

01.03.2021 (15:01) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2021/2/2olat-news-grafika_603ac0567c311.png

fot.: Marcin Polański

ŚLĄSKnet to już 20 lat tradycji! Dokładnie dwie dekady temu w Internecie pojawiła się pierwsza wersja naszej strony. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, którzy z ogromną pasją tworzyli i rozwijali serwis, dzisiaj z dumą  możemy stwierdzić, że ŚLĄSKnet to obecnie topowy klubowy portal w Polsce. 

27800 newsów, tysiące galerii zdjęć i filmów, niezliczona liczba kilometrów przejechana za naszym ukochanym Śląskiem Wrocław. Różnie można wyrażać sympatię do klubu - grupka pasjonatów 20 lat temu postanowiła rozpocząć misję sławienia WKS-u poprzez stworzenie jednej z pierwszych klubowych stron internetowych.

W tym czasie Śląsk zdążył zdobyć mistrzostwo i Superpuchar Polski, grać w europejskich pucharach, ale też zaliczyć spadek do III ligi czy kilkukrotnie skompromitować się w Pucharze Polski. Byliśmy świadkami wielkich i tragicznych wydarzeń związanych z zielono-biało-czerwonymi barwami, relacjonując to wszystko dla Was w swoim prywatnym czasie, bo ŚLĄSKnet nigdy nie był źródłem naszego utrzymania. To źródło dające nam coś znacznie więcej - możliwość realizowania swojej pasji, rozwijania się i kształtowania opinii na temat Śląska. Tak było, kiedy nasi przedstawiciele byli w Dundee czy Podgoricy, ale także w Wągrowcu i Czarnowąsach.

Od zawsze dajemy szansę rozwijać się młodym ludziom. Tak było z Michałem Zachodnym (obecnie Łaczy Nas Piłka), Andrzejem Gomołyskiem (twórcą taktycznie.net, analitykiem Śląska) czy Tomaszem Szozdą (rzecznikiem prasowym Śląska). Doświadczenie u nas zdobywali też m.in. Damian Filipowski, Artur Długosz, Łukasz Maślanka i Kamil Warzocha. Bycie w ŚLĄSKnecie często przeplatało się z pracą dla Śląska - tak było w przypadku Filipa Podolskiego czy Marcina Polańskiego.

Historia ŚLĄSKnetu swój obecny kształt zawdzięcza ponad stu osobom, które na przestrzeni 20 lat dołożyły swoją cegiełkę do rozwoju serwisu. Obecnie nasza wirtualna redakcja liczy około 20 osób, niektórzy z nas mają w niej kilkunastoletni staż.

W naszej historii wielokrotnie byliśmy jedynym lub głównym źródłem wiedzy o Śląsku. Szczególnie w trudnym okresie dla wrocławskiego klubu, kiedy nikt przy Oporowskiej nie myślał o tworzeniu tzw. strony oficjalnej. Przez pewien czas to my ją tworzyliśmy, działając na dwa fronty.

Nie myślimy jednak tylko o historii, zawsze staraliśmy się rozwijać - na miarę naszych możliwości (czasowych i finansowych). W ostatnich dwóch latach przechodzimy przez proces zmian i profesjonalizacji, który został przez Was na pewno zauważony. Piszemy i mówimy więcej, częściej, dostarczamy coraz bardziej różnorodne materiały, zmieniamy też wygląd i funkcjonalności naszej strony. W efekcie statystyki odwiedzin ŚLĄSKnetu wzrosły prawie dwukrotnie.

W międzyczasie, idąc z duchem czasu, założyliśmy konta w mediach społecznościowych - możecie nas znaleźć na Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTube. Jesteśmy obecni również na Patronite - dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają nam się rozwijać i zachęcamy Was do wsparcia naszej działalności.

Co przed nami? Nieustannie planujemy i realizujemy kolejne projekty, które mają usprawnić i uatrakcyjnić naszą stronę. 20 lat po powstaniu serwisu możemy Wam obiecać, że rok 2021 będzie przełomowy!

Obchody 20-lecia ŚLĄSKnetu nie kończą się dzisiaj, one się właśnie zaczynają. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy publikować różne materiały, które będą nawiązywać do naszych tradycji. Znajdziecie je pod hashtagiem #20latŚN.

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy, że jesteście z nami, dziękujemy też za wszystkie dobre słowa o nas, które słyszymy przy różnych okazjach. Jak Wy wspominacie i oceniacie naszą stronę? Czego nam życzycie?

Hej Śląsk!

Spotkanie redakcji z okazji 15-lecia ŚLĄSKnetu

Paweł Lorenc podczas jednego ze sparingów w Środzie Śląskiej

Konferencja prasowa przed wyjazdowym meczem z NK Celje. Wśród dziennikarzy nasi przedstawiciele: Tomasz Szozda, Filip Podolski i Paweł Lorenc.

Krzysztof Banasik, Klaudia Haor i Kamil Kuleta po nagraniu pierwszego odcinka programu #TylkoŚląsk

Filip Podolski, Kamil Kuleta i Mateusz Kuźniak po spotkaniu przeciwko Wiśle w Krakowie

Wojtek Peciakowski i Klaudia Haor - tekst musi być na czas :)

Marcin Polański podczas transmisji jednego z meczów rezerw Śląska

Paweł Kot - fotograf, który podróżuje za Śląskiem wszędzie

ZOBACZ też: Rywal pod lupą eksperta: Pogoń Szczecin