Adamik: ''Bez trenera Magiery Konrada w klubie mogłoby już nie być''

20.05.2021 (19:00) | Daniel Żuliński
uploads/images/2021/4/poprawa_60807ba7d9b27.jpg

fot.: Paweł Kot

Saga związana z Konradem Poprawą dobiegła końca. Zaskakująca oferta ze strony Legii Warszawa zasiała spore ziarno niepewności wśród kibiców Śląska, jednak młody obrońca postanowił zostać we Wrocławiu. O kulisach rozmów porozmawialiśmy z Patrykiem Adamikiem z agencji Seven United, reprezentującej obrońcę WKS-u. 

Czym Śląsk przekonał Konrada do podpisania tak długiego kontraktu?
Kluczowa dla decyzji była osoba trenera Magiery, czyli człowieka, który dał mu szansę i pokazał szerszej publiczności. Ważnym aspektem jest również system, którym zaczął za trenera Magiery Śląsk grać. Trójka stoperów, stosowana do tej pory przez trenera Jawnego w rezerwach. To ustawienie, w którym Konrad czuje się najlepiej i jako ten centralny obrońca może uwypuklić wszystkie swoje zalety jakimi są niewątpliwie szybkość oraz nieustępliwość i bezkompromisowość w defensywie. 

Czyli wizja pracy z Jackiem Magierą była kluczowa?
Uważam, że bez przyjścia trenera Magiery mogłoby już Konrada nie być w klubie. Jak dobrze wiemy, poprzedni sztab nie był skory do odważniejszego sięgania po młodych, perspektywicznych zawodników z rezerw czy juniorów. Konrad nie był nawet zabrany na zimowy obóz przygotowawczy z pierwszą drużyną. Dopiero przyjście trenera Magiery spowodowało, że pojawiły się na horyzoncie perspektywy kontynuowania współpracy. Zarówno my, jak i Konrad cieszymy się, że tak się potoczyła ta historia. To dobry moment dla Konrada, by napisać swój nowy rozdział “przy Oporowskiej 62”.

Oferta Legii była na tyle atrakcyjna, aby brać ją poważnie pod uwagę?
Było wiele aspektów do przemyślenia i przedyskutowania co do przyszłości i rozwoju Konrada, ale jak widać argumenty Śląska były na tyle przekonujące, że Konrad na kolejne lata pozostanie zawodnikiem wrocławskiego klubu. Mamy nadzieję, że będzie cieszył kibiców swoją grą zarówno w ekstraklasie jak i w pucharach. 

Legia przedstawiła jakiś plan pana zawodnikowi?
Konrad pozostanie zawodnikiem Śląska, więc zasadnym byłoby porozmawiać o tym, jaki plan na niego ma Śląsk. 

Zatem jaki plan przedstawił Śląsk?
Liczymy na to, że Śląsk wraz z trenerem Magierą wykorzystają pełnię potencjału Konrada. Jak wspomniałem wcześniej, Konrad świetnie się czuje mogąc współpracować z takim fachowcem jak Jacek Magiera oraz mogąc realizować się w grze defensywnej w “trójce” obrońców. Chcielibyśmy, aby Konrad stał się podstawową postacią zespołu i wierzymy, że z obecnym sztabem jest w stanie ten cel osiągnąć. Długość kontraktu również pokazuje, że klub obdarzył Konrada dużym zaufaniem, a sam zawodnik wierzy w ten projekt. 

Śląsk ofertę złożył przed Legią, czy dopiero jak wyszła informacja o ofercie z Warszawy?
Nie chcę zagłębiać się w przebieg tych rozmów, ponieważ jest to tajemnicą handlową. Jednak zdradzę, że Śląsk wysłał sygnał o chęci kontynuowania współpracy jeszcze przed pierwszym meczem Konrada pod wodzą trenera Magiery, kiedy ten obserwował zawodnika w grze wewnętrznej pierwszego zespołu oraz podczas meczu rezerw z Wigrami Suwałki. Z tego miejsca chciałbym podziękować działowi sportowemu Śląska, a w szczególności Darkowi Sztylce, za bardzo profesjonalne podejście na każdym etapie rozmów.

ZOBACZ też: Kartka z kalendarza