Bez trofeum na Wrocław Trophy

Bez trofeum na Wrocław Trophy

fot.:

Na obiektach stadionu Olimpijskiego odbył się 7 turniej dla dzieci i młodzieży Wrocław Trophy. W ciągu 3 dni na 22 boiskach rywalizowali gracze około 200 drużyn w wieku 8-18 lat z 20 krajów.
Śląsk Wrocław reprezentowały 2 zespoły w kategorii U14 - AP Śląsk i WKS Śląsk.


 

Grający rocznikiem 2006 zawodnicy AP Śląsk (w tej kategorii grał rocznik 2005 plus 1 zawodnik starszy) spisali się bardzo dobrze i zajęli III miejsce, a przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o grę w finale. Śląsk pewnie przeszedł przez fazę grupową wygrywając wszystkie swoje 4 mecze z imponującym bilansem bramkowym 24:0! Młodzi Wrocławianie pokonali kolejno Parasol Wrocław 1:0, TJ KSNP Sedlec 12:0, Magia Futbolu  4:0 i JK Tallinna Kalev Jüri 7:0.

W półfinale Śląsk zmierzył się ze Spartą Jazgarzew. Po dobrym i wyrównanym meczu o zwycięstwie zadecydowały warunki fizyczne i błędy indywidualne - Śląsk przegrał 1:3. W meczu o III miejsce doszło do rewanżu z Magią Futbolu i ponownie wygrał Śląsk, tym razem 4:0.

Skład Śląska Andrzejewski, Sierda - Maroszek (1 gol), Krzciuk(1), Wypart, Rogowski (1), Ziętek (2), Kucharski, Kudylskyi (3), Skóra (4), Graczyk (1), Benedyktowicz (12), Kawałek, Zawada (2), Kosiba (1)
Napastnik Śląska Wiktor Benedyktowicz z 12 golami zdobył tytuł króla strzelców.


Drużyna WKS Śląsk (trenerzy Piszczałka i Wiśniewski) zajęli w rozgrywkach 5. miejsce, minimalnie przegrywając walkę o półfinał. W rozgrywkach grupowych wrocławianie przegrali ze Spartą Jazgarzew, pokonali Forzę Wrocław 4:0 i UKS Football Academy Fair-Play 6:1. Ostatni mecz z PPJ Helsinki U14 (późniejszy triumfator turnieju) miał zadecydować o awansie do półfinału. Finowie byli zespołem lepszym, silniejszym, ale długo utrzymywał się remis, który promował Śląsk. W końcówce niestety bramkę strzelili rywale.

W fazie play-off Śląsk po bezbramkowym remisie z JK Tallinna Kalev Jüri wygrał w karnych, a w meczu o 5. miejsce pokonał Parasol Wrocław 4:0. Najlepszymi strzelcami drużyny byli Kacper Chalicki i Hubert Sokołowski.

Skład Śląska:Kołodziej Michał, Wróblewski Daniel Doktór Oliwier, Golińczak Jakub, Jankowski Adrian, Kozak Kacper, Lech Karol, Mostowik Patryk, Sokołowski Hubert Szczyrbak Adam, Szwarc Filip, Włodarczyk Jan. Woźniczko Nikodem, Zapał Mateusz, Chalicki Kacper, Walicki Damian, Barański Jakub, Iwo Rydziński

Autor

Jacek Bratek

Urodziłem sie w 1970 roku, a swój pierwszy mecz Śląska z trybun obejrzałem 23.04.1983 - na Oporowskiej z Szombierkami. (2:1, gole Faber i Tarasiewicz). W Śląsknecie jestem od 2002 roku. Piszę o młodzieży, oldbojach, futsalu i historii Śląska, którą się pasjonuję. Okazjonalnie także o AMP futbolu.

Śląsknet to kawał mojego życia i wielka pasja oraz super społeczność.

Staram się przynajmniej na poletku lokalnym (rzadziej jeżdżę na wyjazdy) realizować hasło "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Śląsk Wrocław gra". Jestem niemal na wszystkich meczach Śląska rozgrywanych w okolicy. Od młodzików, juniorów i zespół rezerwy, oldboje, futsal, AMP Futbol i coraz częściej piłka kobiet. Jedyną przeszkodą pójścia na mecz Śląska jest inny mecz Śląska grany o tej samej porze na innym obiekcie, Dlatego tak czekam na nowy obiekt Akademii. Przeciętny tydzień to około 10 meczów WKS-u odwiedzonych na żywo, średnia roczna to około 400 spotkań. Prowadzę dokładne statystyki i w ciągu ponad 43 lat byłem na ponad 5500 meczach Śląska (we wszystkich kategoriach). Może gdybym lata temu zadbał o jakąś dokładną dokumentację, byłbym w księdze Guinessa. Tak pozostaje mi od czasu do czasu Kufel Guinessa, inicjały te same.

Wierzę we wrocławską młodzież, o której dużo piszę i wyrażam własne zdanie i marzę o chwili, gdy ludzie wychowani w klubie ze Śląskiem w sercu będą stanowić o sile klubu. Szanuję tradycję i stąd mocne więzi z oldbojami. Od 5 lat jestem fanem Ślaskowego futsalu, szacunek i podziw wywołują wojownicy z AMP Futbolu.

Oprócz Śląska regularnie kibicuję i odwiedzam mecze Ślęzy i Polaru.

Bo po prostu - moje serce bije za Śląsk.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.