Brede: Zagraliśmy dziś bardzo dobry mecz

29.11.2020 (13:06) | Jakub Luberda
uploads/images/2020/11/bielsko7_5fc35a198fe6c.jpg

fot.: tspodbeskidzie.pl / Jakub Ziemianin

Wypowiedź trenera Krzysztofa Brede po meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała ze Śląskiem Wrocław. 

Krzysztof Brede: Gratulacje dla Śląska za zdobycie trzech punktów i za skuteczność którą się dziś wykazali. Takie mecze są trudne do skomentowania, bo z jednej strony mógłbym mieć pretensję do zespołu za to, że popełnił dwa proste błędy i dał sobie strzelić dwie bramki, na co jesteśmy źli i wściekli. Z drugiej strony musiałbym pochwalić mój zespół za wiele rzeczy. Od biegania i ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy, po budowanie akcji i ich przyspieszanie. Niestety za to się punktów nie zdobywa. Zagraliśmy dziś bardzo dobry mecz. Graliśmy dziś tak, jak bym chciał, pod każdym względem, tylko nie jednym - straty bramek. W piłce nożnej najważniejsze jest to, co w bramce. Śląsk zdobył dzisiaj dwie, a my nie zdobyliśmy żadnej. 

Piotr Celeban miał większe boiskowe doświadczenie, niż cały zespół Podbeskidzia. Czy zgodzi się pan, że to właśnie doświadczenie przesądziło o wyniku? 

Doświadczenie, umiejętność wykorzystania błędu przeciwnika. Nie ma co tutaj dyskutować. Zrobiliśmy stratę już w trzeciej minucie i przeciwnik to szybko wykorzystał. Pokazali, że mają dużą jakość piłkarską i skorzystali z tego błędu. Doświadczenie na pewno jest ważne, jakość piłkarska też jest ważna, ale nie jest to jakieś cudowne spostrzeżenie, czy cudowna analiza. Wielokrotnie mówiłem, że w niektórych meczach jeden, czy dwóch zawodników, ma więcej rozegranych spotkań w ekstraklasie niż my. 

Ile Podbeskidzie traci bez wychowanka Śląska, Kamila Bilińskiego?

Ciężko powiedzieć, ile traci. Zdobyliśmy 12 bramek, z czego 5 jest Kamila, a w dwóch meczach nie grał, czyl na 9 meczów strzelił 5 bramek, to przecież nie będę mówił, jaka to jest skala procentu. To jest to doświadczenie i jakość piłkarska, która jest nam potrzebna i gdyby był Kamil, to zespół czułby się pewniej. Mówienie o tym jest trudne, bo równie dobrze Kamil mógłby być na boisku, a wszystko mogłoby i tak ułożyć się tak, jak dzisiaj się ułożyło.

 

ZOBACZ też: Musonda: To był bardzo ważny mecz