Brytyjski serwis wyróżnił piłkarza Śląska. Polak w gronie największych talentów

11.10.2023 (15:20) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/10/borysek_65269cdf2d6ea.jpg

fot.: Paweł Kot

Jak co roku, serwis "theguardian.com" opublikował listę 60 największych młodych talentów. W październiku 2023 roku wzięto pod uwagę zawodników z rocznika 2006. Wśród wyróżnionych znalazł się jeden Polak. To piłkarz Śląska Wrocław - Karol Borys 

Odkąd brytyjski dziennik "The Guardian" publikuje zestawienie największych młodych talentów, na przestrzeni ostatnich lat wśród wyróżnionych znaleźli się między innymi Kamil Grabara, Dawid Kownacki, Kacper Urbański, Filip Marchwiński, czy Dariusz Stalmach. W tegorocznym zestawieniu po raz kolejny możemy odnaleźć polskie nazwisko. Wśród 60 największych talentów z rocznika 2006 znalazł się pomocnik Śląska Wrocław, Karol Borys.

- Obecni młodzi zawodnicy już robią duże postępy, docierając do półfinału Mistrzostw Europy do lat 17 w czerwcu. Niekwestionowanym liderem jest Borys, który strzelił na turnieju trzy gole. W barwach Śląska zadebiutował w ekstraklasie w maju 2022 roku jako 15-latek, a wyróżnia go wizja, umiejętności dryblingu oraz umiejętność znajdowania przestrzeni z piłką i bez niej. Manchester United zaprosił go na testy dwa lata temu, ale musi wzmocnić się fizycznie, aby regularnie grać w najwyższej klasie rozgrywkowej

- możemy przeczytać w opisie przygotowanym przez brytyjski portal. 

Karol Borys mając 17-lat zagrał już w jedenastu spotkaniach pierwszego zespołu Śląska, zaliczając łącznie 277 minut. W maju tego roku, ofensywny pomocnik dotarł z kadrą narodową do półfinału mistrzostw Europy U-17, a w listopadzie młodzieżowa reprezentacja Polski zagra na mistrzostwach świata. 

W gronie tegorocznych nominowanych znaleźli się także m.in. Endrick – przyszły zawodnik Realu Madryt, Warren Zaïre-Emery z PSG, Julien Duranville z Borussi Dortmund oraz Marc Guiu i Diego Kochen z Barcelony. Pełną listę znajdziecie TUTAJ. 

ZOBACZ też: Śląsk - GKS 5:1. Wysoka wygrana w sparingu (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.