Co słychać u rywala?

03.02.2021 (18:00) | Claudia Haor

Sensacyjne, a zarazem cenne zwycięstwo gliwiczan poprzedzone prawdziwym pokazem siły charakteru. Piast w spotkaniu z Wisłą Kraków wrócił z piekła do nieba i będzie bardzo trudnym rywalem dla Śląska w nadchodzącej kolejce.

Chyba nikt się nie spodziewał, że niedzielne starcie, pomiędzy dwoma zespołami z dolnej ósemki, okaże się takim hitem, pełnym niespodziewanych zwrotów akcji. Na takie spotkanie czekali wszyscy koneserzy ekstraklasy, choć to kibice Piasta mają szczególne powody do zadowolenia.  Po  zaledwie 20 minutach meczu w Krakowie gliwiczanie przegrywali z Wisłą 0:3. Mistrz Polski sezonu 2018/2019  udowodnił, że potrafi się podnieść, wziąć w garść i powalczyć do końca. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika nie tylko odwrócili losy tego spotkania, doprowadzając do remisu po karnym w 90. minucie meczu, ale sensacyjnie zwyciężyli, zdobywając bramkę w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry.

Gliwiczanie po 15. seriach gier zajmują 11. lokatę z dorobkiem 17 punktów. Do tej pory zwyciężyli tylko 4 razy, co oznacza, że mniej wygranych meczów od Piastunek mają zespoły z samego dna tabeli – Podbeskidzie, Stal i Wisła Kraków.

Przed przerwą zimową szeregi zespołu opuścił duński obrońca Mikkel Kirkeskov. Z kolei nowy kontrakt, obowiązujący do 31 grudnia 2023 roku podpisał filar i lider obrony Piasta – Jakub Czerwiński. Piłkarzem gliwiczan został także Mateusz Winciersz, młodzieżowiec pozyskany z Ruchu Chorzów

W gliwickim klubie doszło również do zmian na stanowisku prezesa. Z tą funkcją pożegnał się na początku stycznia Paweł Żelem (ex przezes Śląska). Stery w Piaście przejął Grzegorz Bednarski, który dotychczas związany był z zarządem Tyskiego Sportu SA.

W ostatnim spotkaniu pomiędzy Śląskiem, a Piastem w pierwszej kolejce obecnego sezonu górą byli wrocławianie, zwyciężając 2:0. Jednak słaba postawa WKS-u w meczu ze Stalą Mielec: jeden celny strzał i wymęczony, bezbramkowy remis, nie stawiają Śląska w roli faworyta przeciwko rozpędzającemu się Piastowi.

Początek spotkania w sobotę 06.02.2021 o godz. 15:00