Co słychać u rywala?

24.02.2021 (20:00) | Claudia Haor
uploads/images/2019/9/20190901pogon_5d6c1e0a14b05.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Pogoń utraciła fotel lidera w wyniku ostatniego potknięcia, ale zakontraktowała byłego reprezentanta Polski. Co słychać u Portowców? 

Pogoń przegrała swój poprzedni mecz i utraciła tym samym pozycję lidera tabeli, ustępując Legii. Portowcy musieli uznać wyższość Wisły Kraków (1:2) w 18. kolejce ekstraklasy, ale mają dotychczas najmniej porażek w całej lidze. Przegrana z Białą Gwiazdą była dopiero trzecim spotkaniem w sezonie 2020/2021, w którym szczecinianie nie zdobyli punktów. Wcześniej kapitulowali tylko z Górnikiem Zabrze (1:2 w 11. kolejce) i Cracovią (1:2 w 1. kolejce). Podopieczni trenera Kosty Runjaica okazale rozpoczęli wiosnę, wygrywając dwa razy z rzędu najpierw na inaugurację rundy z Rakowem Częstochowa (1:0), a później z Cracovią (1:0). Duma Pomorza zwyciężyła łącznie w 10 ligowych spotkaniach, co daje drugi najlepszy rezultat w ekstraklasie. 

Porażka, a zarazem odpadnięcie z Pucharu Polski w starciu z Piastem Gliwice doprowadziła do tego, że Portowcy nieco obniżyli loty. Następstwem pożegnania się z  dalszą walką o krajowe trofeum był bezbramkowy remis z gliwiczanami w lidze i wymieniona wyżej przegrana z Wisłą Kraków. Niedawny spadek formy, a zarazem wygrana Legii zdetronizowały Pogoń z pierwszego miejsca. Szczecinianie zajmują obecnie drugą lokatę z 35 punktami na koncie, tracąc do Legii jedno oczko. 

Niespodziewanie do zespołu ze Szczecina dołączył były reprezentant Polski, Rafał Kurzawa. Po nieudanej przygodzie z francuskim Amiens pomocnik negocjował umowę ze swoimi byłym pracodawcą, Górnikiem Zabrze. Ostatecznie wybrał jednak Pogoń, co wywołało falę krytyki ze strony władz zabrzańskiego klubu. Kurzawa podpisał 3-letni kontrakt i został zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy. 

W ostatnim meczu pomiędzy Śląskiem, a Pogonią triumfowali Portowcy wygrywając 1:0. Wrocławianie pokonali szczecinian dosyć dawno, bo wiosną w 2018 roku. Co łączy oba zespoły w tym sezonie? Żadna z drużyn nie przegrała jeszcze na własnym terenie. Śląsk po raz kolejny będzie bronił swojej Twierdzy

Początek meczu w niedzielę 28.02 o godz. 17:30

ZOBACZ też: Co słychać u zgód?