Co słychać u zgód?

Miniony weekend był bardzo udany dla zaprzyjaźnionych klubów. Wisła, Lechia i Miedź, która rozpoczęła zmagania w rundzie rewanżowej, wygrały pewnie swe spotkania.


 

Wisła pokonała na własnym stadionie Ruch Chorzów 3:1. Już w 17 minucie do bramki trafił Kirm. Goście wyrównali w 49 minucie za sprawą Wojciecha Grzyba, jednak ich radość nie trwała długo, gdyż już w pierwszej akcji po wznowieniu do siatki trafił Jirsak. Wynik meczu ustanowił w 80 minucie Melikson. Mecz obserwowało 13 850 widzów. Po tym zwycięstwie Wisła awansowała na pierwsze miejsce w tabeli z punktem przewagi nad Jagiellonią. W najbliższej kolejce Biała Gwiazda podejmie Widzew Łódź.

Lechia Gdańsk podejmowała w miniony weekend Polonię Bytom. Biało-zieloni zwyciężyli 2:0 po golach Traore z 76 (karny) i 90 minuty. Mecz obserwowało 6 370 widzów w tym 357 gości (172 Polonia, 25 Odra, 160 Arka). Po tym zwycięstwie Lechia awansowała na czwarte miejsce w tabeli, a w najbliższy weekend zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. 2 marca w Pucharze Polski Lechia podejmowała białostoczan. Mecz zakończył się wynikiem 0:0, rewanż 16 marca, także gdańszczan czeka białostocki maraton.

Miedź Legnica rozpoczęła rundę rewanżową od pewnego zwycięstwa 3:0 nad Turem Turek. Pierwszy do bramki trafił Mateusz Gawlik w 14 minucie. Wynik spotkania ustalił Marcin Orłowski trafiając do siatki w 62 i 70 minucie. Mecz obserwowało 1500 widzów. Miedź zrównała się punktami z Olimpią Grudziądz i Zawiszą Bydgoszcz, jednak zajmuje 3 miejsce przez gorszy bilans. W następnej kolejce legniczanie zmierzą się na wyjeździe z Czarnymi Żagań.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.