03.02.2021 (11:00) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2020/11/zgody_5fac0951e9d81.JPG

Co słychać u naszych zgód, czyli w Lechii, Miedzi i Motorze? Piszą Karolina Jaskulska z Gdańska, Rafał Szyszka z Lublina  i Jakub Wach ze ŚLĄSKnetu. Raport z Opawy pojawi się osobno.

LECHIA GDAŃSK (Karolina Jaskulska, Lechia.net)

W Gdańsku niezbyt wesołe nastroje po powrocie Ekstraklasy. W pierwszym wiosennym meczu, który swoją drogą rozegrany był w śniegu i przy blisko dziesięciostopniowym mrozie, Lechia przegrała u siebie z Jagiellonią Białystok 0:2. Biało-zieloni bardzo źle weszli w to spotkanie, bowiem już w trzeciej minucie stracili bramkę. W pierwszej połowie czerwoną kartkę obejrzał Jakub Kałuziński, co znacznie pokrzyżowało plany Lechii. Ostatecznie stracili jeszcze jednego gola i rundę wiosenną rozpoczęli od porażki.

Nad morzem ciągle trwają działania transferowe. Od kilku dni coraz głośniej w mediach o odejściu Karola Fili, którym interesuje się m.in. grecki AEK Ateny. Ponadto w poniedziałek z gdańskim klubem pożegnał się Kacper Urbański, który odszedł do włoskiej Bologni na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. Gdańsk opuścił także Mateusz Sopoćko, który w ubiegłym tygodniu przeniósł się do Warty Poznań.

Najbliższe spotkanie Lechiści rozegrają w piątek, kiedy to zmierzą się z Rakowem Częstochowa!

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
Bramki: Jesus Imaz (3.), Puljić (84.)

Lechia: Kuciak - Fila (46. Kopacz), Nalepa , Tobers , Pietrzak -  Haydary (72. Ceesay), Kubicki (88. Biegański), Kałuziński, Gajos (76. Arak), Conrado (46. Saief) - Flavio Paixao .

Jagiellonia: Dziekoński - Olszewski, Tiru, Augustyn , Wdowik - Makuszewski (60. Wojtkowski), Romanczuk, Pospisil (86. Borysiuk), Jesus Imaz (89. Bortniczuk), Cernych (59. Fernan Lopez) - Puljić  (86. Twardek).

MIEDŹ LEGNICA (Jakub Wach, ŚLĄSKnet)

Miedź przed wyjazdem na zgrupowanie do Szamotuł, rozegrała mecz z MKS-em Kluczbork. Spotkanie odbyło się w specjalnej formule, dwie połowy po 50 minut. Zielono-niebiesko-czerwoni od początku zdominowali przeciwnika. Narzucili zabójcze tempo gry i błyskawicznie powiększali swój dorobek bramkowy. Pierwsza zdobyta bramka miała miejsce już w 15 minucie, kiedy to po nieprawidłowym zatrzymaniu Patryka Makucha w polu karnym, arbiter odgwizdał przewinienie i podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Paweł Zieliński. Niespełna minutę później w ramach odwetu Patryk Makuch zadał drugi cios. W 38 minucie strzałem z szesnastego metra Mehdi Lehaire pokonał bramkarza gości.

Cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Michał Bednarski. Zespół Jarosława Skrobacza na przerwę schodził z dorobkiem czterech goli, ale to nie wystarczało legnickim piłkarzom i tuż po przerwie ponownie ruszyli do ataku. Pierwszym, który w drugiej części rozpoczął strzelanie był Krzysztof Drzazga. W 65 minucie Hubert Kwołek dostał podanie tyłem do bramki, obrócił się i doskonale wykończył akcję. Spotkanie rozpoczęło się od bramki z karnego i również nią się zakończyło. Ostatnim strzelcem w meczu był Krzysztof Drzazga.

Na obóz przygotowawczy trener Skrobacz zabrał ze sobą 25 zawodników. Po dwóch bramkarzy, ośmiu obrońców, dziesięciu pomocników oraz pięciu napastników. Również młodzi zawodnicy, czyli Hubert Kwołek oraz Korneliusz Karolczak otrzymali szansę na pokazanie swoich umiejętności podczas zgrupowania. Do pierwszego zespołu dołączony został, także Bruno Garcia Marcate, który wcześniej występował w drugiej drużynie.

Piłkarze ponownie zdali test z wygrywania. Tym razem z drugoligowym Górnikiem Polkowice.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się Bruno Garcia Marcate, po tym jak otrzymał podanie za plecy obrońców rywali od swojego klubowego kolegi- Rubena Hoogenhouta. Drugą i zarazem ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobył Mateusz Kaczmarek.

Krzysztof Danielewicz za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Miedzią.

Miedź Legnica – MKS Kluczbork 7:0 (4:0)
Zieliński (15’-k.), Makuch (16’), Lehaire (38’), Bednarski (42’), Drzazga (54’, 89’-k.), Kwolek (65’)

Miedź – I połowa: Lenarcik – Biernat, Garuch, Purzycki, Pinillos, Roman (35’ Garcia Marcate), Zieliński, Bednarski, Lehaire, Makuch (35’ Karolczak), Hoogenhout

Miedź – II połowa: Maksymowicz – Pleśnierowicz, Matuszek, Drzazga, Karolczak (64’ Śliwa), Tupaj, Tront, Mijusković, Garcia Marcate (64’ Kaczmarek), Azikiewicz, Kwolek

Górnik Polkowice – Miedź Legnica 0:2 (0:1)
Bruno Garcia Marcate (32’), Mateusz Kaczmarek (83’)

Miedź – I połowa: Lenarcik – Zieliński, Hoogenhout, Pleśnierowicz, Pinillos – Purzycki, Lehaire, Kwolek (35’ Karolczak), Śliwa, Garcia Marcate - Bednarski

Miedź – II połowa: Grobelny – Tupaj, Biernat, Mijusković, Azikiewicz – Tront, Kaczmarek, Garuch, Makuch, Roman - Zapolnik

MOTOR LUBLIN (Rafał Szyszka, StatsMotor)

Za Motorem kolejne trzy sparingi i trzeba przyznać, że żółto-biało-niebiescy póki co osiągają bardzo dobre rezultaty i strzelają sporo goli. W Lublinie testowanych było wielu graczy. Wśród nich m.in. Marcin Budziński, z którym klub jednak nie porozumiał się finansowo. Ponadto grywali: Damian Sędzikowski (Escola Varsovia), Rafał Włodarczyk (Błonianka Błonie) oraz jeden Ukrainiec, którego tożsamość nie trafiła do publicznej wiadomości.

Wśród nich był także Piotr Kusiński, z którym Motor podpisał już kontrakt. Młodzieżowiec do tej pory grał w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, a dodatkowo wzmocni konkurencje z innym młodzieżowcem Kamilem Kumochem.

23 stycznia Motor Lublin – Wólczanka Wólka Pełkińska 4:0 (1:0)
Świderski 25, Ropski 54, Darmochwał 68, Ceglarz 81
Motor: (I połowa) Kiełpin – M. Król, Januszek, Wawszczyka, zawodnik testowany I, Kumoch, Duda, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Kunca, Swiderski.

Motor: (II połowa) Kalinowski – Michota, Łukasik, Cichocki, zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V, Darmochwal, Ceglarz, Jagodziński, Wójcik, Ropski

27 stycznia Radomiak Radom – Motor Lublin 3:3 (2:2)
Leandro 14, Karwot 18, Radecki 60 – Ropski 24, Rak 42, Nowak 90

Motor: (I połowa) Madejski – Michota, Wawszczyk, Grodzicki, Moskwik, Wójcik, Kumoch, Duda, Darmochwał, Rak, Ropski.

Motor (II połowa) Kiełpin – M. Król, Łukasik, Cichocki, zawodnik testowany, Wójcik, Kumoch, Duda (65 Janiszek), Darmochwał (65 Nowak), Jagodziński, Świderski

31 stycznia Legia II Warszawa – Motor Lublin 0:3 (0:3)
Wójcik 7, 10, Rak 20
Motor: (I połowa) Kiełpin – M. Król, Grodzicki, Łukasik, Wawszczyk, Wójcik, Kumoch, Cichocki, Duda, Rak, Ropski.

Motor: (II połowa) Madejski – Michota, Janiszek, Cichocki, Wawszczyk, Jagodziński, Kusiński, R. Król, Kunca, Moskwik, Świderski

Prosto ze sparingu z rezerwami Legii, Motor ruszył na zgrupowanie do Uniejowa. W nim pozostaną do 6 lutego. Tuż po powrocie Motor rozegra sparing z Resovią. Początkowo klub informował, że mecz odbędzie się w Radomiu, ale obecnie na stronie internetowej to Lublin widnieje jako miejsce rozegrania spotkania.