Prawie wszyscy zgodowicze Śląska zakończyli już sezon. Jedynym, który o coś jeszcze gra to Motor Lublin i powalczy on o awans do Ekstraklasy. Jak zgody zakończyły sezon?

FERENCVAROS

Fradi już zakończyli sezon, o czym informowaliśmy w poprzednim „co słychać u zgód”. Najważniejszym newsem związanym z ekipą Ferencvarosu jest to, że przedłużyli kontrakt ze swoim najlepszym strzelcem - Barnbasasem Vargą. Napastnik w swoim pierwszym sezonie w barwach Zielonych Orłów zdobył 29 bramek i dołożył do tego 12 asyst w 40 spotkaniach.

LECHIA GDAŃSK

W Lechii jeszcze przed końcem czerwca doszło do sporych zmian. Klub ogłosił odejście czterech ludzi ze sztabu szkoleniowego – w jego miejsce pojawiła się już nowa czwórka. Nowym asystentem trenera został Radosław Bella, do niedawna szkoleniowiec pierwszej drużyny Miedzi Legnica.

• 26.05. 34. kolejka I. ligi: Miedź Legnica 4:1 Lechia Gdańsk

MIEDŹ LEGNICA

Miedzianka udanie zakończyła sezon, wygrywając na pożegnanie z Lechią aż 4:1. Miedź wygrała trzy ostatnie mecze. Sezon zakończyła na 8. miejscu, z dwoma punktami straty do ostatniego miejsca barażowego. Sam mecz był ciekawy i można gdybać, czy Miedź by się podniosła. Już w 2. minucie stracił bramkę, a w 4. minucie było 0-2, lecz sędzia odgwizdał spalonego. W kolejnych minutach dalej świetnie grała Lechia, lecz piłka nie wpadła ponownie do siatki gospodarzy.

MOTOR LUBLIN

Motor przypieczętował swój udział w barażach. Dzięki wygranej z Podbeskidziem zapewnili sobie też 4. miejsce w tabeli – z tego powodu swój mecz półfinałowy zagrają na własnym obiekcie. Ich rywalem będzie Górnik Łęczna, czyli piąta drużyna po 34. kolejkach. Bilety na spotkanie są już prawie wyprzedane. W trakcie sezonu drużyny mierzyły się oczywiście dwa razy – w Łęcznej był remis 1:1, a w Lublinie wygrał Górnik 1:0. W finale baraży zwycięzca tej pary zmierzy się z wygranym meczu Arka Gdynia vs Odra Opole. Finał baraży odbędzie się w niedzielę 2 czerwca o godzinie 18.

• 26.05. 34. kolejka I. ligi: Motor Lublin 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
  • Następny mecz: 30.05. Motor Lublin vs Górnik Łęczna

SFC OPAWA

Opawa również udanie pożegnała się z sezonem 2023/2024. W ostatniej kolejce pokonali u siebie rywala 4:1., mimo że w 43. minucie stracili bramkę na 0:1. Dzięki tej wygranej Slezsky zakończyli sezon na przyzwoitym 6. miejscu.

• 25.05. 30. kolejka Fortuna Narodni Liga: SFC Opawa 4:1 FC Vysocina Igława

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.