Co z wygasającym kontraktem Schwarza?

23.05.2023 (16:35) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2023/5/szwarz_646a7f0507a5c.png

fot.: Paweł Kot

Petr Schwarz jest jednym z niewielu zawodników Śląska, którym latem wygasają umowy z wrocławskim klubem. Klub poinformował, jaki będzie dalszy los czeskiego pomocnika. 

Oprócz Schwarza, o przedłużenie umów, spośród graczy trenujących z pierwszym zespołem, martwić się muszą także Adrian Łyszczarz, Józef BurtaDawid Bałdyga. Niewiadoma jest także przyszłość Mariusza Pawelca, który w niedzielę dostał możliwość zaliczenia 320. meczu w ekstraklasie.

Schwarz do Śląska trafił w maju 2021 roku z Rakowa Częstochowa i podpisał kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok. Opcja ta polegała na rozegraniu konkretnej liczby minut, które czeski pomocnik już zaliczył. Śląsk skorzystał więc z tego zapisu, a to oznacza, że aktualny kontrakt Schwarza obowiązywać będzie przez kolejny sezon.

Były zawodnik Rakowa Częstochowa od początku pobytu przy Oporowskiej jest bardzo często podstawowym graczem zespołu. W tym sezonie wystąpił 27 razy, zdobył w nich 3 gole, dołożył też 2 asysty.

AKTUALIZACJA

Klub oficjalnie poinformował o przedłużeniu kontraktu z Petrem Schwarzem do czerwca 2024 roku. Niedawno umowę prolongował także młody i perspektywiczny bramkarz Oskar Mielcarz, o czym pisaliśmy TUTAJ


PODCAST: Do utrzymania jeden krok


ZOBACZ też: LIVE: Śląsknet - El Dorado Nieruchomości (PRO Liga Wrocław)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.