Dlaczego warto przeszczepić włosy w Turcji?

08.01.2024 (09:12) |
uploads/images/2024/1/caad77dbf39adc0b17ec2b7dcb008ddc_659baed43afa8.jpg

fot.: własne

Duża liczba kobiet jak i mężczyzn zmaga się z łysieniem. Dlatego przeszczepy włosów w Turcji czy na terenie Polski stają się coraz bardziej popularne wśród pacjentów. Co ciekawe nie są to zabiegi refundowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, a zabiegi o charakterze całkowicie prywatnym. Jakie są zalety przeszczepu włosów w Turcji i dlaczego warto im się przyjrzeć, aby powstrzymać wypadanie włosów? 

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie są typy przeszczepu głosów w Turcji
  • jak wygląda transplantacja włosów i przeszczep mieszków włosowych
  • czy przeszczep włosów w Turcji niesie za sobą powikłania i ile wraca się do zdrowia
  • ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji

Przeszczepy włosów w Turcji stają się coraz bardziej popularne u polskich pacjentów nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę, ale także na organizację samego wyjazdu oraz zabiegu. Zabiegi prowadzone są przez doświadczonych specjalistów, a wdrażanych jest kilka rodzajów zabiegów przeszczepu włosów. Ponadto po zabiegu przeszczepu włosów rekonwalescencja jest również dość sprawna.

Przeszczep włosów w Turcji - czego można spodziewać się po wyjeździe do Turcji? Ile kosztuje przeszczep włosów?

Jeśli chodzi o przeszczep włosów w Turcji w 2024 roku, cenowo jest on bardzo atrakcyjny. W zależności od skali i zaawansowania łysienia androgenowego może kosztować on od 8000 do 9000 zł. Generalnie kwotą w jakiej możemy mniej więcej się zamknąć jest 10000 zł. Pacjent w ramach zabiegu otrzymuje pełną opiekę. Jest dokładnie instruowany co do przebiegu rekonwalescencji i właściwego dbania o przeszczepione mieszki włosowe. Ponadto zabiegi przeszczepu włosów w Turcji wykonywane są manualnie tak, by efekt był jak najbardziej naturalny, a przeprowadzają go doświadczeni lekarze. Istnieje kilka rodzajów przeszczepów włosów, między innymi przeszczep włosów metodą FUE/ DHI. Dzięki temu mamy pewność, że efekt będzie jak najbardziej efektywny, a wygląd włosów naturalny.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu przeszczepu włosów w Turcji?

Jeśli chodzi o sam zabieg przeszczepu włosów przeprowadzany w Turcji oraz rekonwalescencję po procesie przeszczepu włosów w Turcji to zabieg np. metodą FUE jest przeprowadzany poprzez przeszczep włosów z tyłu głowy i boków głowy w miejsca łysienia androgenowego. Dzięki stosowaniu specjalnych ostrzy, które nacinają skórę w trakcie zabiegu, a skóra po przeszczepie włosów goi się łatwiej i nie puchnie tak mocno jak przy użyciu standardowych ostrzy. Dodatkowo zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, a potem dochodzi się zdrowia i pełnej formy bardzo szybko. Dostaje się także odpowiednie instrukcje co do właściwej pielęgnacji przeszczepionych miejsc tak, by włosy przyjęły się prawidłowo i dobrze wzrastały.

Jak dostać się na zabieg przeszczepu włosów w Turcji?

Jeśli chcemy dokonać przeszczepu włosów w Turcji wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę internetową stosowną frazę, np. "przeszczep włosów Turcja". Wyświetlą nam się firmy oferujące nam wyjazd oraz zabieg na terenie Turcji, a także powrót. Pośrednikiem między tureckim placówkami zajmującymi się przeszczepami włosów, a polskimi pacjentami są polskie firmy mające swoich przedstawicieli zarówno w Polsce jak i w Turcji, jak np. Esthetic Trip. Dzięki temu ułatwiają one kontakt pacjentowi z lekarzem zza granicy, przeprowadzają wstępny wywiad dotyczący łysienia i wstępnie kwalifikują pacjenta na zabieg. Następnie na miejscu pacjent jest już ostatecznie kwalifikowany i wykonywany jest zabieg. Również tutaj na miejscu wykonywane są podstawowe badania, aby pacjent był właściwie przygotowany do zabiegu. Polscy pośrednicy zajmują się także organizacją samego przelotu w obie strony i pobytu pacjenta w klinice w Turcji. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej ofertom przeszczepów włosów w Turcji.

ZOBACZ też: Dołącz do Śląsknetu!

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.