Do 10 razy sztuka? Wielki Śląsk znów pomaga! (FOTO)

29.04.2020 (06:33) | Wojciech Peciakowski
uploads/images/galleries/166/KoPa_-5_5ea858c063b52.jpg

fot.: Paweł Kot

Kibice Śląska nie przestają nas zadziwiać. We wtorek już po raz 10. w trakcie trwania pandemii dostarczyli artykuły pierwszej potrzeby, jedzenie i napoje do kolejnej placówki medycznej we Wrocławiu. 

W ostatnich tygodniach odmieniamy nazwę stowarzyszenia Wielki Śląsk przez wszystkie przypadki dzięki ich aktywnej kibicowskiej pomocy. Jubileuszowa dziesiąta wizyta miała dziś miejsce w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych przy ul. Chałubińskiego.

Już niemal miesiąc trwa akcja Stowarzyszenia. W szpitalu pełnym dzieci i młodzieży delegacja kibiców dostarczyła dziś artykuły spożywcze i higieniczne, a także wodę mineralną, soki oraz środki czystości. Szpital został także obdarowany kilkuset maseczkami dziecięcymi ze specjalnym, bajkowym wzorem. Delegacja kibiców gościła tym razem fanów Śląska Wrocław z Kątów Wrocławskich oraz z Nabojki. Akcję dostarczania darów na swoich fotografiach uwiecznił nasz redaktor Paweł Kot. Jego galerię znajdziecie tutaj: Wielki Śląsk wspiera szpital przy Chałbińskiego

Stowarzyszenie podkreśla, że to nie koniec pomocy, a ich plany na kolejne tygodnie zakładają akcje znacznie bardziej ambitniejsze niż te do tej pory. Artykuły i dary można w dalszym ciągu przynosić w dwie stałe lokalizacje: miejsce zbiórki przy wejściu do budynku klubowego Śląska Wrocław przy ul. Oporowskiej 62 oraz w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Szewskiej 66/67A.

 

źródło: kibiceslaska.pl

ZOBACZ też: Powrót do treningów. Jeden zawodnik na pół boiska

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.