Dolnośląski mistrz futsalu bez barier wyłoniony!

31.03.2023 (21:00) | Adrian Witczak
uploads/images/2023/3/IMG-20230330-WA0002_6425ee3934296.jpg

fot.: Adrian Witczak

Drużyny składające się na Sekcję Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław wyłoniły spośród siebie Mistrza Dolnego Śląska. Rozgrywany 30 marca br. w Gaci (Gmina Oława) Puchar Dolnośląskiej Ligi Futsalu Bez Barier przyniósł rozstrzygnięcie, zgodnie z którym najcenniejszą statuetkę podniosła drużyna z Milicza. 

W turnieju rywalizowały jeszcze ekipy z Dobroszyc, Oławy, Wrocławia i Trzebnicy, które zajęły odpowiednio II, III, IV i V miejsce. Nie tylko wynik był jednak ważny. Dodatkową motywacją był znajdujący się na trybunach Maciej Foltyn – trener Sekcji, który przyglądał się wyróżniającym się zawodnikom i zapisywał w notesie ich nazwiska, dzięki czemu mają oni szansę na powołanie do pierwszej drużyny.

Zmagania w Hali im. Włodzimierza Lubańskiego były dopiero zapowiedzią nadchodzącego sezonu – już w maju startuje Ekstraklasa Futsalu Bez Barier, w której drużyna Śląska będzie rywalizować z ekipami z całej Polski, próbując walczyć o wyższe cele niż srebrny medal zdobyty w minionym roku.

Organizatorem omawianych rozgrywek jest oławska fundacja "Pomaluj mi Świat". Jak ujawnił jej Prezes Witold Jakubas, na tym nie kończą się ambitne plany działań sportowych na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi. Już w sobotę 1 kwietnia odbędzie się pierwsze zgrupowanie Reprezentacji Polski Futsalu Bez Barier, która otwiera perspektywę zagranicznej ekspansji.

ZOBACZ też: Tygodniowy rozkład jazdy (31.03 – 6.04)