#EstoniaWKS – jedziemy do Parnawy!

05.07.2021 (14:50) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/7/stadion3_60e3fc1a4f040.jpg

fot.: Pärnu Rannastaadion

Redakcja ŚLĄSKnet jest zawsze tam, gdzie nasz Śląsk Wrocław gra! W najbliższych dniach będziemy towarzyszyć drużynie trenera Jacka Magiery w Estonii i zrelacjonujemy mecz 1. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy z Paide Linnameeskond. 

Rozpoczynający się tydzień na naszym portalu będzie stał pod znakiem powrotu Śląska Wrocław do europejskich pucharów po sześcioletniej przerwie. Pierwszym rywalem zielono-biało-czerwonych będzie aktualny wicemistrz Estonii, jednak ze względu na dotyczące stadionu wymogi UEFA mecz nie odbędzie się w Paide, a w oddalonej o blisko 100 kilometrów Parnawie. Na północ Europy wysyłamy czterech naszych redaktorów: Krzysztofa Banasika, Marcina Polańskiego, Karola Bugajskiego i Pawła Kota. W atmosferę towarzyszącą meczowi Śląska Wrocław będziemy Was wprowadzać już od jutra, a naszą podróż możecie również śledzić na Twitterze pod hashtagiem #EstoniaWKS.

Bogate plany

Powiedzieć, że w najbliższych dniach na naszej stronie będzie działo się dużo, to nie powiedzieć nic. Na wtorek planujemy zwiedzanie stadionu w Parnawie, gdzie dwie doby później zostanie rozegrany mecz Paide ze Śląskiem, wieczorem chcemy także zrealizować program na żywo z udziałem naszych redaktorów. Dzień później w Estonii odbywać się będzie dzień medialny, czyli konferencje prasowe z udziałem szkoleniowców obu zespołów (co ważne, nie w wersji on-line), a także treningi wicemistrza Estonii oraz czwartej drużyny ekstraklasy. W obu przypadkach dziennikarze będą mogli być obecni przez pierwszy kwadrans zajęć. Z tych wydarzeń również przygotujemy obszerne materiały i relacje.

Mnóstwo atrakcji

Kluczowym dniem naszej podróży będzie oczywiście czwartek – początek meczu 1. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy Paide – Śląsk zaplanowano na godzinę 20:00 czasu polskiego (w Estonii będzie wówczas 21:00). Z tego spotkania przeprowadzimy tradycyjną transmisję z komentarzem radiowym na żywo, na naszej stronie znajdziecie również pisaną relację live, a po zakończeniu zawodów pełny opis najciekawszych wydarzeń wieczoru. Nie zapomnimy również o pomeczowych wypowiedziach trenerów i bohaterów meczu. Droga do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy liczy cztery dwumecze – oby pierwszy z ośmiu kroków był przyjemnym przedsmakiem tego, co czeka nas w dalszej części jesieni!

ZOBACZ też: Znajomy z ekstraklasy talizmanem Paide?