Fornalik: Jesteśmy w dobrej formie

04.02.2021 (21:40) | Daniel Żuliński

Już w sobotę, Śląsk Wrocław rozegra drugi z rzędu mecz wyjazdowy po zimowej przerwie. Przeciwnikiem będzie Piast Gliwice. Do formy swoich podopiecznych oraz najbliższego spotkania ze Śląskiem, odniósł się w rozmowie z oficjalną stroną klubową, szkoleniowiec gliwiczan, Waldemar Fornalik.

Ostatnie spotkanie Piasta to był istny rollercoaster. Gliwiczanie przegrywali w pierwszej połowie 3:0, jednak dzięki bardzo dobrej drugiej części spotkania, oraz znakomitej postawie Jakuba Świerczoka, zespół trenera Fornalika, wywiózł ostatecznie z Krakowa trzy punkty. Zachwycony takim finiszem był sam szkoleniowiec:

- Bez dwóch zdań to był mecz, który przejdzie do historii. Z tego co czytałem, to ostatni taki mecz miał miejsce 82 lata temu. Chociażby z tego względu był to wyjątkowe spotkanie, które pozostanie na bardzo długo w pamięci zawodników, kibiców, jak i trenerów. Na pewno emocje były bardzo duże, ale też skrajne. Na początku była fatalna nasza postawa, a później euforia.

Fornalik liczy, że znakomity powrót "zza światów" jego podopiecznych w meczu z Wisłą, oraz dobrze przepracowana zima będzie miał przełożenie na najbliższe starcie.

-  Ten mecz powinien nam dać wiarę we własne umiejętności. Trenowaliśmy w świetnych warunkach w Turcji, po powrocie różnie to bywało i nie było łatwo oszacować swoją ostateczną dyspozycję. Ten ostatni mecz pokazał, że jesteśmy w dobrej formie. Bramki zdobyte w końcówce spotkania świadczą o tym, że zespół jest dobrze przygotowany i wierzy w to, co robi.

Na samym końcu szkoleniowiec Piasta, krótko i kurtuazyjnie wypowiedział się o zespole Śląska, podkreślając swój szacunek do dokonań Trójkolorowych.

- Śląsk jest dobrym jakościowo zespołem i nieprzypadkowo jest tak wysoko w ligowej tabeli. W poprzednim sezonie walczył o medale. Praca, jaką tam wykonali trenerzy przynosi określone efekty.

źródło: piast-gliwice.eu