FUTSAL: Młody Śląsk w finale Mistrzostw Polski

28.11.2022 (18:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/11/315533428_571507651649694_5914885640628719586_n_6384b2de23299.jpg

fot.: WKS Śląsk Futsal Wrocław

W miniony weekend zainaugurowały rozgrywki dwie drużyny młodzieżowe Śląsk Futsal Wrocław. Dużym sukcesem zakończył się występ drużyny U-13, która awansowała do finału Mistrzostw Polski. 

Zespół prowadzony przez trenera Borgmana złożony z zawodników Akademii Piłkarskiej Śląsk, występującej na co dzień w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodzika (w rundzie jesiennej drugie miejsce w lidze) zdominował półfinał rozgrywany w Oleśnicy i jeszcze w tym roku powalczy o medale.

Śląsk wygrał wszystkie trzy mecze z imponującym bilansem bramkowym 24:5. W pierwszym spotkaniu zmierzył się z SMS APR Ślesin wygrywając 6-5 (4-2). Był to zdecydowanie najtrudniejszy rywal. Nasi młodzi zawodnicy początkowo próbowali grać trochę „trawiasto”, ale dość szybko dostosowali się do reguł halowych. Śląsk prowadził już 4:1, jednak rywal doprowadził do wyrównania. Młodzi wrocławianie szybko ponownie osiągnęli dwubramkową przewagę, lecz po bramce APR i zaciętej walce emocje były do ostatnich sekund. Gole w tym meczu strzelali Dębowski i Lisowski po dwa oraz Wowczak i Szuba.

W kolejnym meczu Śląsk rozgromił Amber Kalisz 11:0 (3:0). Śląsk zdecydowanie górował nad rywalem i wygrana nie była ani przez moment zagrożona. Dwa gole strzelił ponownie Dębowski, a po jednym Malik, Zarówny, Suszycki, Rymut, Skrzypczyński, Kośmider, Pawelec, Lisowski i Szuba.

W ostatnim meczu rywalem był zespół z zerowym dorobkiem punktowym i bramkowym Dreman Futsal Opole Komprachcice 7:0 (2:0). Do przerwy było tylko 2:0 za to w drugiej połowie młodzi gracze Śląska wyraźnie dali popis dobrej piłki, bawiąc się grą. Dwa gole strzelił Malik, a po jednym Suszycki, Wowczak, Szuba, Dębowski i Zarówny.

Skład Śląska: Łupiski – Wowczak, Malik, Skrzypczyński, Szuba, Rymut, Kośmider, Zarówny, Dębowski, Pawelec, Suszycki, Dębowski.

Finał Mistrzostw odbędzie się w dniach 16-18.12.2022 w Jelczu Laskowicach.


Mniej szczęścia mieli zawodnicy Akademia WKS Śląsk Futsal Oleśnica, którzy w turnieju eliminacyjnym wojewódzkiego Pucharu Polski w Jeleniej Górze po niezłym występie odpadli w półfinale. Podwójna szkoda, ponieważ zwycięzca turnieju zmierzy się już na szczeblu centralnym z pierwszym zespołem WKS Śląsk Futsal Wrocław. Turniej był jednocześnie próbą generalną przed eliminacjami Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U-19, które odbędą się w przyszły weekend w Pniewach.

W rozgrywkach grupowych Śląsk spisywał się bardzo dobrze: wygrał 2:1 z Orłem Mysłakowice (bramki Petro Maslynkov i Dima Kuras) i z późniejszym zwycięzcą turnieju Victorią Jelenia góra również 2:1 (Petro Maslynkov i Mateusz Jasiczek) oraz nietypowo jak na futsal z Kolegium Sędziów Jelenia Góra. W tym meczu bramkarz Śląska Mateusz Dec obronił rzut karny. Ostatecznie Śląsk wygrał grupę i awansował do półfinału. Niestety tam uległ drużynie Futsal Legnica 0:2.

Skład Śląska: Dec – Kur, Jasiczek, Kapinos, Muszkiewicz, Giermek, Metlushko, Kuras, Antos, Veretenin, Maslynkov.

ZOBACZ też: Plusy i minusy rundy jesiennej

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.