FUTSAL: Nowy sezon za pasem

09.10.2021 (10:03) | Jacek Bratek
uploads/images/2021/10/244813285_282775640332348_4014641818646113300_n_61614f0d864b2.jpg

fot.: WKS Futsal

Za miesiąc inauguruje rozgrywki II liga futsalu, w której występuje Śląsk Wrocław. Przedstawiamy garść informacji o drużynie trenowanej przez Damona Shawa, której jasnym i jedynym celem jest do awans na zaplecze Futsal Ekstraklasy. 

W kolejnym sparingu Śląsk pokonał zespół LKS Młodość Rudno 16:5. Pięć goli strzelił Jan Vavrac, cztery Patryk Wróbel, po dwa zdobyli Wojciech Działach, Michał Offert i Cauo, a jedno trafienie dołożył Jiri Mraz.

W najbliższy weekend Śląsk zagra w sparingu we Wrześni z tamtejszym KP. Tydzień później rewanż we Wrocławiu.

W ostatnich dniach doszło do ciekawego transferu. Do drużyny dołączył Urugwajczyk Ignacio De Leon Sorhuet. Popularny "Nacho" ma za sobą występy w reprezentacji Urugwaju, z którą m.in. w roku 2009 zajął 2. miejsce podczas Pucharu Konfederacji w Libii. Dwukrotny uczestnik Akademickich Mistrzostw Świata w 2008 i 2010. Ostatnim klubem "Nacho" był słynny urugwajski klub Penarol - obecny mistrz kraju. Wcześniej występował m.in w Middlesbrough i Tranmere United (Anglia) oraz Swieqi United (Malta).

Śląsk buduje drużynę z myślą o przyszłości. W tym celu powstały dwa projekty. Pierwszym jest budowa Akademii Piłkarskiej Futsal Śląsk Wrocław. Klub stawia na szkolenie młodych graczy, nie tylko we Wrocławiu, ale tez w mniejszych ośrodkach na Dolnym Śląsku. Obecnie klub ogłosił nabór do drużyn U-17 i U-19.

Powstała też Rada Biznesu WKS Śląsk Futsal. Jest to organ zrzeszający właścicieli i kluczowych menedżerów polskich przedsiębiorstw oraz firm międzynarodowych działających w Polsce, którzy swoją wiedzą oraz doświadczeniem wspierają budowę i rozwój klubu oraz Akademii pod względem biznesowym.

Rada Biznesu WKS Śląsk Futsal jest ciałem doradczym, którego celem jest wspieranie WKS Śląsk Futsal we wszystkich zadaniach związanych z rozwojem biznesowym klubu, w szczególności poprzez proponowanie kierunków działalności, inicjowanie wspólnych przedsięwzięć, a także kreowanie wizerunku i popularyzowanie futsalu w otoczeniu społeczno-gospodarczym. W dużym tempie rośnie także grupa sponsorów klubu.

Śląsk wspierał także Ogólnopolski Turniej Futsalu Bez Barier - Futsal Masters On Cup. dla osób niepełnosprawnych i nie jest to jedyna inicjatywa Śląska w tym temacie.

Znany jest terminarz ligowy Śląska. Ligę zaczynamy 6 lub 7 listopada derbami z AZS AWF Profi Sport Wrocław,

Kolejne mecze:

  • 13 lub 14 listopada Śląsk - MTS Knurów
  • 20 lub 21 listoapda Mundial Żary - Śląsk
  • 27 lub 28 listopada FC Luxbor Pyskowice - Śląsk
  • 4 lub 5 grudnia Śląsk - KU AZS UZ Zielona Góra
  • 15 lub 16 stycznia Śląsk - AZS AWF Profi Sport Wrocław
  • 22 lub 23 stycznia MTS Knurów - Śląsk
  • 29 lub 30 stycznia Śląsk - Mundial Żary
  • 12 lub 13 lutego Śląsk - FC Luxbor Pyskowice
  • 19 lub 20 lutego KU AZS UZ Zielona Góra - Śląsk

Mecze u siebie najprawdopodobniej Śląsk będzie rozgrywał podobnie jak w ubiegłym sezonie w Hali Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ul. Chełmońskiego 43. Czy w przyszłości znajdzie się miejsce dla Śląska na nowo budowanych obiektach Akademii Śląska?

ZOBACZ też: REZERWY: Wyjazd do jaskini niedźwiedzia (ZAPOWIEDŹ)