FUTSAL: Remis w Pyskowicach

30.11.2021 (17:26) | Jacek Bratek

W czwartej kolejce II ligi futsalu WKS Śląsk Futsal Wrocław zremisował na wyjeździe z FC Luxbor Pyskowice 2:2 (1:0). Był to pierwszy remis w historii ligowych występów zielono-biało-czerwonych.

Podział punktów pozostawia spory niedosyt, ponieważ Śląsk prowadził już dwoma bramkami. Prowadzenie w 11. minucie uzyskał strzałem z dystansu Jiri Mraz. Krótko po przerwie po kontrze wynik podwyższył debiutujący w drużynie Urugwajczyk Ignacio Duilio De Leon Sorhuet.

Gospodarze uzyskali sporą przewagę w posiadaniu piłki, ale Śląsk do pewnego momentu dobrze się bronił. Niestety wrocławianie popełnili błędy, które wykorzystali Mateusz Omylak i Michał Grecz, który na 5 minut przed końcem spotkania ustalił jego rezultat na 2:2.

Skład Śląska: Jorge Merchante Andreu, Michał Domalewski – Wojciech Działach (k), Jiri Mraz, Patryk Mendela, Patryk Wróbel, Patrik Kminek, Kacper Antos, Ignacio Duilio De Leon Sorhuet, Michał Offert, Kamil Pach. Trener: Damon Show.