FUTSAL: Rozgrywki ligowe zbliżają się wielkimi krokami

FUTSAL: Rozgrywki ligowe zbliżają się wielkimi krokami

fot.: WKS Śląsk Futsal Wrocław

Futsalowy Śląsk kontynuuje przygotowania do ligi. Na dwa tygodnie przed inauguracją wrocławianie rozegrali sparing w Koninie z tamtejszym KKF.



 

Spotkanie w Koninie było rewanżem za mecz, który odbył się tydzień wcześniej. Wojskowi wysoko wygrali u siebie 8:0. Tym razem mecz był bardziej wyrównany. W regulaminowym czasie  zanotowano remis, więc obie drużyny umówiły się na dogrywkę. Ostatecznie ponownie wygrał Śląsk 3:1. Dwa gole strzelił Taranek, a jednego Turkowyd.

Skład Śląska: Dec, Dudek – Rojek, Grochowski, Turkowyd, Gojlik, Kapinos, Dziubczyński, Taranek, Shutyak, Kozak, Chokheli, Lytvynenko, Kur

Śląsk rozegra jeszcze jeden sparing. Odbędzie się w najbliższy piątek w Pońcu z Piastem. Tydzień później w pierwszym meczu w I lidze Śląsk podejmie Gwiazdę Ruda Śląska.

Rozstrzygnęła się przyszłość drużyny rezerw. Drużyna dostała licencję na grę w II lidze. Gra na tym szczeblu  pozwoli ogrywać zaplecze pierwszego zespołu na dobrym poziomie.

Przypomnijmy, że w tym sezonie wystartuje też Centralna Liga Juniorów Futsalu. Chętnych do gry w Śląsku w II lidze oraz CLJ zapraszamy do zgłoszeń na facebookowej stronie drużyny lub pod telefonem 696 472 203.

Autor

Jacek Bratek

Urodziłem sie w 1970 roku, a swój pierwszy mecz Śląska z trybun obejrzałem 23.04.1983 - na Oporowskiej z Szombierkami. (2:1, gole Faber i Tarasiewicz). W Śląsknecie jestem od 2002 roku. Piszę o młodzieży, oldbojach, futsalu i historii Śląska, którą się pasjonuję. Okazjonalnie także o AMP futbolu.

Śląsknet to kawał mojego życia i wielka pasja oraz super społeczność.

Staram się przynajmniej na poletku lokalnym (rzadziej jeżdżę na wyjazdy) realizować hasło "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Śląsk Wrocław gra". Jestem niemal na wszystkich meczach Śląska rozgrywanych w okolicy. Od młodzików, juniorów i zespół rezerwy, oldboje, futsal, AMP Futbol i coraz częściej piłka kobiet. Jedyną przeszkodą pójścia na mecz Śląska jest inny mecz Śląska grany o tej samej porze na innym obiekcie, Dlatego tak czekam na nowy obiekt Akademii. Przeciętny tydzień to około 10 meczów WKS-u odwiedzonych na żywo, średnia roczna to około 400 spotkań. Prowadzę dokładne statystyki i w ciągu ponad 43 lat byłem na ponad 5500 meczach Śląska (we wszystkich kategoriach). Może gdybym lata temu zadbał o jakąś dokładną dokumentację, byłbym w księdze Guinessa. Tak pozostaje mi od czasu do czasu Kufel Guinessa, inicjały te same.

Wierzę we wrocławską młodzież, o której dużo piszę i wyrażam własne zdanie i marzę o chwili, gdy ludzie wychowani w klubie ze Śląskiem w sercu będą stanowić o sile klubu. Szanuję tradycję i stąd mocne więzi z oldbojami. Od 5 lat jestem fanem Ślaskowego futsalu, szacunek i podziw wywołują wojownicy z AMP Futbolu.

Oprócz Śląska regularnie kibicuję i odwiedzam mecze Ślęzy i Polaru.

Bo po prostu - moje serce bije za Śląsk.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.