FUTSAL: Rozwój Młodzieżowej Akademii

04.11.2022 (18:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/10/futsal_633ae157beaa8.jpg

fot.: futsalslaskwroclaw.pl

W ostatnich dniach mocno rozwija się projekt młodzieżowej sekcji futsalu WKS Śląsk Wrocław.  

Pisaliśmy o turniejach eliminacyjnych do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 i U-19 oraz o wciąż trwającej rekrutacji do zespołów, do której wciąż zapraszamy!

Ponieważ rozwój młodzieży to w tej chwili najważniejszy cel klubu, nie będą to jedyne inicjatywy Akademii WKS Futsal. Ważne jest regularne granie (w poprzednim sezonie młodzi grali jedynie eliminacjach MMP i nieliczni w II lidze). Obecnie najlepsi zawodnicy są już w kadrach meczowych pierwszej drużyny seniorów. Ponadto do rozgrywek III ligi  zostanie zgłoszony drugi zespół złożony wyłącznie z młodzieży. Drużyna wystartuje także w rozgrywkach Pucharu Polski. 27 listopada zagrają w rundzie wstępnej,  w razie awansu kolejnym etapem będzie już 1/32 finału na szczeblu centralnym. III liga wystartuje 3 grudnia. Drużyna wystaruje także w Pro Lidze Futsal (rozgrywki zimą). WKS Futsal Wrocław i Pro Liga są partnerami strategicznymi i  ich celem jest rozwój futsalu we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

Mecze w ramach III dolnośląskiej ligi futsalu będą  rozgrywane  oczywiście w Hali Sportowej ATOL Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny przy ul. Kochanowskiego 2 czyli miejscu gdzie na co dzień trenuje Akademia Futsalu Śląsk Wrocław.

W tym tygodniu poznaliśmy też nowego trenera, który poprowadzi drugi zespół Śląska w III lidze oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Został nim Jakub Targowski – były drugi trener zespołu seniorów Śląska, który ostatnio zajmował się tworzeniem struktur Akademii. 

ZOBACZ też: Raport kartkowy przed Miedzią