FUTSAL: Śląsk buduje drużynę na nowy sezon

31.08.2021 (21:02) | Jacek Bratek
uploads/images/2021/2/futsal1_6035665823cf1.jpg

fot.: Ola Mazur

Futsalowy Śląsk intensywnie buduje drużynę na przyszły sezon. Zespół powstał niespełna rok temu, w inauguracyjnych rozgrywkach był bliski awansu na zaplecze ekstraklasy. Przed rokiem się nie udało się, obecnie trwa budowa drużyny, która tym razem ma ten cel zrealizować - w ekipie zaszło kilka ważnych zmian. 

Klub pozyskał wielu partnerów biznesowych, z którymi budowa drużyny powinna być łatwiejsza.

W nadchodzącym sezonie drużynę poprowadzi także nowy trener – Piotra Adamczyka zastąpił 37-letni Damon Shaw, człowiek z dużym doświadczeniem w futsalu, zdobytym w Hiszpanii, Anglii, na Malcie i ostatnio w Malezji. W Hiszpanii ukończył kurs na poziomie drugim (odpowiednik UEFA A) i wnosi do projektu WKS Śląsk Futsal Wrocław bogate doświadczenie.

Shaw zdobył trzy tytuły w futsalu uniwersyteckim w Anglii i wywalczył awans z Tranmere Rovers. W Hiszpanii pracował z Industrias Santa Coloma i AE Bellsport, dwoma ważnymi klubami w Katalonii.

Ważnym punktem budowy zespołu było podpisanie kontraktu z jednym z najlepszych graczy Śląska w ubiegłym sezonie, byłym młodzieżowym reprezentantem Czech Jirim Mrazem. Umowa obowiązuje do 2023 roku. Kontrakt przedłużył także Patrick Kminek.

Trener wstępnie rozpoczęcie treningów zaplanował na 3 września. Rozgrywki ligowe ruszają 30 października. Znany jest wstępny plan sparingów:

  • 7 września, godz. 19.00 przeciwnikiem będzie reprezentacja Wyspy Salomona (w Twardogórze)
  • 8 września, godz. 19.00 Wyspy Salomona (również w Twardogórze)
  • 12 września, godz. 17.00 UMKS Zgierz (wyjazd)
  • 19 września, godz. do ustalenia BSF Bochnia (w Pyskowicach)
  • 27 września, godz. 18.00 Polonia Trzebnica (w Trzebnicy)
  • 6 października, godz. i przeciwnik do ustalenia
  • 13 października, godz. i przeciwnik do ustalenia

Klub pozyskał także kilku graczy z ligową przeszłością. Są to Michał Offert, Serhij Ostapyshen, Wiktor Rusyn i Jakub Pelwecki.

Kluczowym elementem strategii rozwoju wydaje się plan stworzenia Akademii WKS Śląsk Wrocław. Trenerzy zapraszają chętne dzieci z roczników 2011-17 do kontaktu pod numerem telefonu: 696-472-203 lub 795-431-662.

Miejmy nadzieję, że wszystkie te ruchy zaprocentują stworzeniem ciekawego projektu i sekcja futsalowa będzie liczyła się na arenie ogólnopolskiej.

ZOBACZ też: OLDBOJE: Wielki powrót Moskala