FUTSAL: Wygrana w ostatnim sparingu

22.09.2023 (10:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/8/Legia Futsal Cup 1_64e5e7dfba37c.jpg

fot.: Legia Futsal

W najbliższy weekend ruszają rozgrywki I ligi futsalu. Jako beniaminek wystartuje w nich zespół WKS Śląsk Futsal Wrocław. 

W ostatnim sparingu przed startem ligi wrocławianie zmierzyli się na wyjeździe z Piatem Poniec. Śląsk wygrał 3:2, a bramki strzelali Miłosz Taranek, Jan Rojek i Artem Lytvynenko.

Skład Śląska: Dudek, Dec – Rojek Turkowyd, Gojlik, Grochowski, Bondarenko, Kapinos, Dziubczyński, Shutyak, Taranek, Kozak, Chokheli, Lytvynenko

Był to siódmy pojedynek towarzyski w okresie przygotowawczym. Wyniki pozwalają optymistycznie spojrzeć w przyszłość. Śląsk przegrał trzy pierwsze mecze, ale grał z drużynami z polskiej i czeskiej ekstraklasy. W pozostałych czterech meczach Wojskowi odnieśli trzy zwycięstwa i raz zremisowali. Można było zauważyć postępy w samej grze.Skutecznością w sparingach imponował król strzelców II ligi z poprzedniego sezonu Miłosz Taranek, który został autorem 12 trafień. Pełna lista strzelców w sparingach przedstawia się następująco:

  1. Taranek – 12
  2. Turkowyd – 4
  3. Lytvynenko – 3
  4. Grochowski, Chokheli, Dziubczyński, Shutyak – 2   
  5. Kur, Bondarenko, Rojek – 1

Do drużyny dołączyło czterech nowych graczy. Jan Rojek i Michał Grochowski trafili z Futsal Team Brzeg, a Filip Turkowyd z Darkomp Wilanów. Wszyscy byli wyróżniającymi się zawodnikami w sparingach. Czwartym nowym graczem jest bramkarz, były reprezentant Szwajcarii Noel Charrier, który dotychczas leczy kontuzję. Udało się zatrzymać całą kadrę, która w ubiegłym sezonie wywalczyła awans.

Na pierwszy ligowy mecz zapraszamy w niedzielę 24.09 o godzinie 18:00 do hali UP przy ulicy Chełmońskiego. Śląsk podejmie mocny zespół Gwiazdy Ruda Śląska.

Znany jest też terminarz II ligi futsalu, gdzie zagrają rezerwy Śląska. W pierwszym meczu, 4 listopada Śląsk zmierzy się AZS AWF Profi Sport Wrocław.

W nadchodzącym sezonie Śląsk wystawi także drużynę w Centralnej Lidze Juniorów Futsalu.

ZOBACZ też: Statystyki nie kłamią: Piast Gliwice

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.