Garcia: Presja sprawia, że gra się trudniej

13.03.2022 (18:06) | Konrad Omieljaniuk
uploads/images/2022/1/garciaporzucek2_61dab2b1cdffd.png

fot.: Mateusz Porzucek

Jacek Magiera w pewnym momencie kompletnie przestał korzystać z usług Victora Garcii. Hiszpan wrócił do pierwszego skladu w pierwszym meczu pod wodzą trenera Tworka i zaprezentował się przyzwoicie. Co miał do powiedzenia po tym meczu? 

Victor Garcia: Uważam, że w pierwszej połowie, nie licząc początkowych minut, graliśmy dobrze. Jeśli jednak nie wykorzystujemy dogodnych sytuacji, gra staje się trudniejsza. Brakuje nam wówczas rozpędu, a my musimy wygrywać. Presja, którą odczuwa teraz zespół sprawia, że czasami gra się trudniej. Jestem jednak pewny, że wyniki przyjdą, bo mamy dobry zespół. Wierzę w moich kolegów z zespołu.

Mamy wyznaczonych zawodników do rzutów karnych. Petr Schwarz jest świetnym strzelcem, a takie rzeczy w piłce nożnej się zdarzają. Petr jest dla nas bardzo ważny i jestem pewny, że w kolejnych spotkaniach jego obecność będzie niezwykle istotna.

Zmieniliśmy ustawienie w jakim wyszliśmy na boisko, gramy nieco inaczej. Dla trenera Tworka jest to na pewno trudny moment, jego i nas czeka wiele pracy. Musimy zdobywać punkty, ale nie możemy przesadnie ryzykować. Z tego powodu graliśmy może nieco bardziej defensywnie niż wcześniej. Jestem jednak pewny, że zaczniemy wygrywać.

źródło: www.slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: Tworek: Remis nas nie cieszy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.