Grali młodzi

Przedstawiamy kolejny raport z przygotowań młodzieżowych grup Śląska do rundy wiosennej. Przypominamy i zachęcamy do przesyłania wyników na mail jacko@slasknet.com lub gg 1501365.
Juniorzy starsi AP Śląsk (trener Bator) przegrali po ciekawym MECZU Z FC Wrocław Academy 2:4 (2:1). W I połowie przewagę miał Śląsk. Prowadzenie efektownym szczupakiem uzyskał Zagórowicz. Rywal szybko wyrównał. Kolejną szansę na bramkę dla Śląska miał Babiec ale przestrzelił rzut karny. W ostatniej minucie przed przerwą po zespołowej akcji kolejną bramkę strzelił Zagórowicz. Po przerwie w drużynie Śląska nastąpiło kilka zmian i drużyna FC Academy uzyskała wyraźną przewagę. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem rywala, który tym samym pokazał, że ambicje awansu do CLJ nie są nieuzasadnione


 


Skład Śląska Kocielski – Mikła, Wiech, Jarczak, Babiec – Kotfas, A. Sobczak, Kubacki, Majgierm Taranek, Zagórowicz oraz Godzwon, Kuriata, Kalarus, Matuszewski.
Juniorzy WKS Śląsk rozegrali dwumecz w Hradcu Kralowe z tamtejszym klubem.
Starsi (trener Maligranda) przegrali 2:5. Bramki strzelali Śmigielski I Schmidt.
Paszkowski- Badel, Szymczak, Mizera, Mróz, Olewnik, Schmidt, Kępczyński, Lisicki, Śmigielski, Włodarczyk oraz Zygmunt, Guźniczak, Maciński, Szpyra, Tatarzyński, Ziemba, Krawczyk, Fiks
Lepiej poszło juniorom młodszym, którzy rozgromili rywala 8:0. 3 gole strzelił Piotrowski, po 2 Szymala i Goździewski a 1 Tryba.
Skład Śląska Kloch (Jaremko) – Moskwa, Stanisławek, Mikuś, Niedziałkowski (Zbryk) Kazanecki (Kotowicz), Puchała, Tryba (Szlęzak) – Szymala (Możdżech), Piotrowski (Goździewski), Prochera (Łakomski).
Juniorzy młodsi WKS Śląsk (trener Wiśniewski) pokonali Parasol Wrocław 5:2. 2 goel strzelił Skowron a po 1 Przybycień, Bojdoł i Szczepański
Skład Śląska Tatko, Bojdoł, Szymczak, Kamraj, Sikora – Przybycień, Gębarzewski,Kamiński – Piątkowski, Skowron, Szczepański oraz Łukojć, Garbacz, Chojnacki i Podwórny.
Trampkarze AP Śląsk (trener Muzyka) pokonali wysoko juniorów młodszych Ogniwa Łąkociny 7:1. 3 bramki dl aŚląska strzelił zawodnik testowany, po 1 Ostrowski, Kotyla, Poważny (karny) i powracający po 1,5 rocznej przerwie Tarka.Rywal strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego
Skład Śląska Zabielski (Kurzela, Malinowski) – J.Korytkowski, Waś, Boruń, Kotyla, Korkosz, Żurawski, Golus, Ostrowski, Poważny, Dzwonik, Grzejda , Morąg, Tarka, Borodziuk, Gardoń i testowany.
Trampkarze AP Śląsk (trener Stasiuk) pokonali Parasol Wrocław 3:1. Gole strzelali Wypart, Żymańczyk i Skrzypek.
Skład Śląska G. Korytkowski – Janik, Walicki, Paluszek, Bończa-Pióro, Wójcik, Skrzypek, Testowany, Wypart, Telatyński, Osiecki oraz Rogoziewicz, Żymańczyk, Banaczek, Krzanowski, Testowany 2 , Winiarkiewicz, Galica.
Młodzicy AP Śląsk (trener Frańczak) pokonali SMS Łódź 3:2 . 2 gole strzelił Mamis, 1 Stupienko.
Skład Śląska Korytkowski – Łoniewski, Lamorski, Studnicki, Draczyński, Mamis, Stupienko, Basiński, Głowieńkowski, Łukasiewicz, Stańczak, Pochyra, Galas, Maciołek.
Trampkarze WKS Śląsk wzięli udział w turnieju w Jaworze. Śląsk wystawił 2 drużyny,
Wyniki fazy grupowej
WKS ŚLĄSK WROCŁAW I - A4 POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA I 0:3
WKS ŚLĄSK WROCŁAW II- B4 POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA II 0:1
MKP WOŁÓW- A3 WKS ŚLĄSK WROCŁAW I 2:2
VICTORIA ŚWIEBODZICE- B3 WKS ŚLĄSK WROCŁAW II 2:0
KUŹNIA JAWOR I - A3 WKS ŚLĄSK WROCŁAW I 0:1
KUŹNIA JAWOR II- B3 WKS ŚLĄSK WROCŁAW II 1:1
WKS ŚLĄSK WROCŁAW I - A5 OLIMPIA KAMIENNA GÓRA 1:0
WKS ŚLĄSK WROCŁAW II - B5 POLONIA ŚWIDNICA 2:1
O VII MIEJSCE:
MKP WOŁÓW - WKS ŚLĄSK WROCŁAW II 3:0
O V MIEJSCE:
WKS ŚLĄSK WROCŁAW I - VICTORIA ŚWIEBODZICE 2:0
O III MIEJSCE:
W miniony piętek i sobotę w Kielnarowej odbył się turniej Resovia Winter Cup. W turnieju wystąpiło osiem drużyn podzielone na dwie grupy. Wśród rywalizujących nie zabrakło ekipy Śląska Wrocław prowadzonej przez trenera Pawła Sochackiego. Wrocławianie trafili do grupy A, gdzie za przeciwników mieli: SMS Resovia Rzeszów, BKS Lublin i Unię Tarnów. Natomiast w grupie B rywalizowały: AP 21 Kraków, Polonia Warszawa, Beniaminek Krosno, Tomasovia Tomaszów Lubelski. WKS wygrał swoją grupę, ale ostatecznie w całej imprezie zajął drugie miejsce, mimo równej ilości punktów z zespołem z Tomaszowa Lubelskiego. Zadecydował o tym bezpośredni pojedynek.
Naszym zawodnikom przypadły wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju został Igor Czapran.. Królem strzelców turnieju został Oskar Wojtczak. - Cieszy postawa naszych zawodników w turnieju. Chłopcy mieli do rozegrania sześć spotkań po 25minut, a na ławce rezerwowej znajdowało się tylko dwóch zawodników, ponieważ kilku nie mogło pojechać na turniej z różnych przyczyn. Z każdej strony można było usłyszeć komplementy na temat gry naszej drużyny. Trenerzy rywali podkreślali, że byliśmy najlepiej grającym zespołem – powiedział po powrocie do Wrocławia, trener Sochacki.
Skład Śląska: Czapran, Zawadzki, Kuc, Gupieniec, Popiela, Norek, Kołodziejski, Wojtczak, Kaniewski
WYNIKI GRUPY A:
WKS Śląsk - SMS Resovia Rzeszów 2:2 (Kuc, Wojtczak)
WKS Śląsk - BKS Lublin 10:3 (Wojtczak x3, Kołodziejski x2, Gupieniec x2, Zawadzki, Popiela,Kuc
WKS Śląsk - Unia Tarnów 5:1 (Wojtczak x2, Gupieniec, Norek, Kaniewski)
TABELA GRUPY A:
1. WKS Śląsk 7 pkt.
2. Resovia Rzeszów 7 pkt.
3. BKS Lublin 3 pkt.
4. Unia Tarnów 0 pkt.
WYNIKI GRUPY FINAŁOWEJ:
WKS Śląsk - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:1
WKS Śląsk - Resovia Rzeszów 6:1 (Norek x3, Wojtczak, Zawadzki, Popiela)
WKS Śląsk - Beniaminek Krosno 2:1 (Norek, Wojtczak)
TABELA GRUPY FINAŁOWEJ:
1. Tomasovia Tomaszów Lubelski 6pkt.
2. WKS Śląsk 6pkt.
3. Resovia Rzeszów 3pkt.
4. Beniaminek Krosno 3pkt.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Tomasovia Tomaszów Lubelski
2. WKS Śląsk Wrocław
3. SMS Resovia Rzeszów
4. Beniamniek Krosno
5. BKS Lublin
6. AP 21 Kraków
7. Polonia Warszawa
8. Unia Tarnów

Autor

Jacek Bratek

Urodziłem sie w 1970 roku, a swój pierwszy mecz Śląska z trybun obejrzałem 23.04.1983 - na Oporowskiej z Szombierkami. (2:1, gole Faber i Tarasiewicz). W Śląsknecie jestem od 2002 roku. Piszę o młodzieży, oldbojach, futsalu i historii Śląska, którą się pasjonuję. Okazjonalnie także o AMP futbolu.

Śląsknet to kawał mojego życia i wielka pasja oraz super społeczność.

Staram się przynajmniej na poletku lokalnym (rzadziej jeżdżę na wyjazdy) realizować hasło "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Śląsk Wrocław gra". Jestem niemal na wszystkich meczach Śląska rozgrywanych w okolicy. Od młodzików, juniorów i zespół rezerwy, oldboje, futsal, AMP Futbol i coraz częściej piłka kobiet. Jedyną przeszkodą pójścia na mecz Śląska jest inny mecz Śląska grany o tej samej porze na innym obiekcie, Dlatego tak czekam na nowy obiekt Akademii. Przeciętny tydzień to około 10 meczów WKS-u odwiedzonych na żywo, średnia roczna to około 400 spotkań. Prowadzę dokładne statystyki i w ciągu ponad 43 lat byłem na ponad 5500 meczach Śląska (we wszystkich kategoriach). Może gdybym lata temu zadbał o jakąś dokładną dokumentację, byłbym w księdze Guinessa. Tak pozostaje mi od czasu do czasu Kufel Guinessa, inicjały te same.

Wierzę we wrocławską młodzież, o której dużo piszę i wyrażam własne zdanie i marzę o chwili, gdy ludzie wychowani w klubie ze Śląskiem w sercu będą stanowić o sile klubu. Szanuję tradycję i stąd mocne więzi z oldbojami. Od 5 lat jestem fanem Ślaskowego futsalu, szacunek i podziw wywołują wojownicy z AMP Futbolu.

Oprócz Śląska regularnie kibicuję i odwiedzam mecze Ślęzy i Polaru.

Bo po prostu - moje serce bije za Śląsk.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.