Gretarsson: Jestem agresywnym obrońcą

27.01.2022 (21:50) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/1/gretar_61f304880d424.png

fot.: slaskwroclaw.pl

Daniel Gretarsson w czwartek podpisał dwuipółletni kontrakt ze Śląskiem stając się drugim piłkarzem pozyskanym przez wrocławian w 2022 roku. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ, a poniżej prezentujemy pierwszą wypowiedź nowego zawodnika zielono-biało-czerwonych. 

Dlaczego wybrałeś Śląsk?

Słyszałem trochę o mieście, zespole i lidze od moich przyjaciół, którzy byli tu wcześniej. Zawodnicy, którzy grali tu w przeszłości, mówili pozytywne rzeczy o ekstraklasie, Śląsku i Wrocławiu, więc czekam już na możliwość gry.

Jakim typem zawodnika jesteś?

Jestem agresywnym obrońcą. Mam dobrą lewą nogę i posiadam dobrą szybkość, więc myślę, że mogę spisywać się dobrze w systemie, w którym gra drużyna.

Czy pobyt w równie fizycznej, jak polska liga Championship, może pomóc w adaptacji w ekstraklasie?

Kiedy trafiłem do Anglii, chciałem pokazać się jako zawodnik, poprawić się w niektórych rzeczach, których wymaga się w ekstraklasie oraz Championship. W pojedynkach główkowych i starciach fizycznych. Myślę, że rozwinąłem się jako zawodnik i mogę to wykorzystać w ekstraklasie.

Jakie stawiasz sobie cele?

Chciałbym grać w meczach i wygrywać. Mam nadzieję, że Śląsk będzie osiągał dobre wyniki w trakcie mojego pobytu tutaj.

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: Plusy i minusy sparingów

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.