Gretarsson: Muszę lepiej reagować

18.03.2023 (18:16) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/10/gretarssonporzuc_634089a14f9ec.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Po remisie 1:1 w sobotnim meczu Śląska Wrocław ze Stalą Mielec dla klubowych mediów wypowiedział się Daniel Gretarsson, który ostatnio został powołany do reprezentacji Islandii na mecze eliminacji do Mistrzostw Europy. 

Daniel Gretarsson: Oczywiście, musimy szanować ten punkt, ale z mojej perspektywy jedyną rzeczą, jaką mogliśmy dziś zaakceptować były wyłącznie trzy punkty. Musimy zbierać je, aby szybko być bezpiecznym. Nie udało nam się tego zrobić, nie byliśmy wystarczająco dobrzy.

Myślę, że coraz lepiej gramy z piłką, a utrzymując się przy niej ograniczasz zagrożenie ze strony rywali. To robiliśmy skutecznie dziś, natomiast nadal musimy pracować nad tym, aby kreować sytuacje, aby zdobywać bramki, bo tylko w ten sposób zdobędziesz więcej punktów.

Gdy jesteś w trakcie interwencji, ciężko jest skorygować ją. Wiem, że muszę lepiej reagować, muszę być bliżej. Nie ma znaczenia, że po rzucie rożnym piłka była grana na bliższy słupek, ale ja muszę w takiej sytuacji lepiej się zachować.

Myślę, że było by trochę lepiej, gdyby murawa była nieco bardziej zwilżona. Jest ciepło, chcemy grać w takich warunkach pogodowych, ale wtedy moglibyśmy grać szybciej piłką.

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: Janasik: Chcieliśmy zapewnić sobie większy spokój

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.