Gwiazda Rakowa pod lupą eksperta: Ivi Lopez

Gwiazda Rakowa pod lupą eksperta: Ivi Lopez

fot.:

Przed każdym ligowym meczem Śląska dziennikarza piszącego o naszym najbliższym rywalu zapraszamy do oceny najważniejszego zawodnika zespołu. Zanim rozpocznie się niedzielne starcie z Rakowem Częstochowa, dziennikarz Radia Katowice Tomasz Gancarek mówi nam o liderze wicemistrza Polski Ivi Lopezie.



 

- To chyba jest jego najlepszy czas w barwach Rakowa, chociaż są takie drobne elementy, które mnie nawet nie tyle jako dziennikarza, co kibica irytują w jego grze. Ivi prezentuje ogromną pewność siebie, która czasami go gubi, kiedy próbuje dryblować między trzema, czterema przeciwnikami - mówi nam ekspert.

Lopez po 27 kolejkach jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej ekstraklasy z 15 golami i 7 asystami. - Hiszpan dodaje takiej jakości drużynie z Częstochowy jak chyba żaden inny piłkarz i to też przybija się w wypowiedziach jego kolegów. Po ostatnim meczu z Wartą Poznań (2:0) Tomas Petrasek mówił o Lopezie w samych superlatywach i rzeczywiście coś w tym jest, choć rundę jesienną ten zawodnik miał taką sobie. Co prawda były liczby, ale było też mnóstwo niepotrzebnych strat - podkreśla Tomasz Gancarek.

- Teraz Ivi Lopez gra absolutnie pierwsze skrzypce w zespole Rakowa i mam wrażenie, że zupełnie zasłużenie jest uznawany za najlepszego piłkarza ekstraklasy. Pewność siebie, o której wspomniałem często paradoksalnie jest też jego największą zaletą. W zespole Marka Papszuna nie ma drugiego takiego zawodnika, który równie często decydowałby się na drybling czy szukał bardzo niekonwencjonalnych rozwiązań - ocenia dziennikarz Radia Katowice.

Jaka zaznacza, próbkę kreatywności Iviego widzieliśmy choćby w środowym półfinale Pucharu Polski z Legią (1:0). - Zaproponował na przykład podanie piętą do Sebastiana Musiolika w akcji, która mogła dać podwyższenie prowadzenia, ale sędzia odgwizdał spalonego. To też pokazuje, jak bardzo Hiszpan wierzy w swoje umiejętności. To nie tak, że jemu wyjdzie jedno, dwa zagrania na mecz, tylko on prezentuje prawdziwy kunszt techniczny nieosiągalny dla polskich piłkarzy, jakkolwiek brutalnie dla nich to nie brzmi - kończy nasz rozmówca z Częstochowy.

IVI LOPEZ (RAKÓW CZĘSTOCHOWA)

Debiut w ekstraklasie: Podbeskidzie - Raków 1:4, 18.09.2020

W tym sezonie: 37 meczów - 16 goli, 12 asyst

W Rakowie ogółem: 68 meczów - 29 goli, 19 asyst

W ekstraklasie ogółem: 51 meczów - 24 gole, 12 asyst

Aktualna wartość według Transfermarkt: 3,5 miliona euro

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.