Hryńczuk odchodzi do Podbeskidzia

05.07.2021 (15:56) | Jakub Luberda
uploads/images/2021/7/Zrzut ekranu 2021-07-5 o 16.16.10_60e314567ec85.png

fot.: slaskwroclaw.pl

Jak podaje oficjalna strona Podbeskidzia, Tomasz Hryńczuk opuścił Śląsk Wrocław i dołączył do sztabu szkoleniowego klubu z Bielsko-Białej.  

Hryńczuk z Wrocławiem związany jest od urodzenia. Podczas kariery piłkarskiej reprezentował barwy Polaru oraz Śląska, a po zakończeniu kariery został trenerem bramkarzy. Ostatni sezon spędził w sztabie szkoleniowym drugiego zespołu Śląska, który zanotował świetny sezon w II lidze. 

Odejście Hryńczuka do Podbeskidzia nie jest przypadkiem - niedawno jako pierwszy szkoleniowiec spadkowicza ogłoszony został Piotr Jawny, któremu pomagać ma Marcin Dymkowski. To właśnie oni są ojcami sukcesu rezerw z ostatnich lat. W przeciągu 3 lat zanotowali awans z IV do II ligi, gdzie zdołali się pewnie utrzymać. Dobra postawa Śląska II Wrocław została dostrzeżona, a trenerzy nagrodzeni za dobrze wykonywaną pracę. Hryńczuk ma kontynuować współpracę z kolegami ze sztabu.

Oprócz wyżej wymienionej trójki ze Śląska w ostatnim czasie odszedł również Radosław Bella, Łukasz Czajka oraz Paweł Barylski. Rotacja w sztabie szkoleniowym wrocławian jest duża - w drugim zespole trenerowi Krzysztofowi Wołczkowi pomagać ma Piotr Celeban i Mariusz Pawelec, a do kadry trenerskiej pierwszej drużyny dołączył Przemysław Parus.

 

ZOBACZ też: FOTO: Trening przy Oporowskiej

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.