Hyballa: Jestem rozczarowany, że nie wygraliśmy

12.02.2021 (23:40) | Kacper Rudzik

Prezentujemy wypowiedź trenera Wisły Kraków, Petera Hyballi z konferencji prasowej po zremisowanym meczu ze Śląskiem Wrocław.

Znowu byliśmy lepsi, znowu prowadziliśmy, mieliśmy więcej podań, strzałów. Po bramce na 1:0 potrafiliśmy szybko wyrównać, do tego w drugiej połowie ewidentnie dominowaliśmy, dlatego jestem szczególnie rozczarowany, że po prostu nie wygraliśmy tego meczu. Oczywiście, zabieramy jeden punkt, ale skuteczność nie była najlepsza, dlatego jestem rozczarowany.

Czy Broda był na ławce, bo wygrał w tygodniu rywalizację z Buchalikiem, czy jest to efekt urazu tego drugiego?
Uważam, że Broda obecnie jest lepszym bramkarzem niż Buchalik, dlatego go wygrałem.

Po zimowym okienku transferowym kadra Wisły jest węższa niż jesienią. Nie obawia się Pan, że okaże się ona za krótka gdy dojdą kartki, kontuzje?
Nie, nawet uważam, że jest lepiej, jeśli jest mniej zawodników. W szatni jest spokojniej, mamy mniej zawodników, który są jako alibi, więcej zaangażowanych zawodników. Jestem zadowolony.

Kilka minut po czerwonej kartce dla Zylli Wisła straciła impet w atakach, czy wynikało to ze świadomości gry w przewadze?
Chyba tak, przede wszystkim było tak, że zaczęli spokojniej grać, a ja nakłaniałem do utrzymania tempa. Faktycznie było 5 minut rozluźnienia, ale jako trener starałem się utrzymać mobilizację do gry do przodu. W ostatniej fazie jednak nie jesteśmy na tyle efektywni.

Kto będzie wykonywał następny rzut karny, skoro Brown Forbes zmarnował swoją okazję?
Nie mam pojęcia, tak naprawdę to jest pierwszy przestrzelony karny Browna Forbesa, zastanowię się nad tym w tygodniu.