Jacek Magiera wróci do Śląska?

19.04.2023 (19:37) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2021/12/obraz_2021-12-18_233650_61be628509e30.png

fot.: Paweł Kot

Od porażki w Grodzisku Wielkopolskim we Wrocławiu toczą się dyskusje na temat posady Ivana Djurdjevicia. WKS płaci obecnie jeszcze Piotrowi Tworkowi i Jackowi Magierze. Czy ten drugi byłby w stanie uratować Wojskowych od spadku? 

Jacek Magiera został ze Śląska zwolniony 8 marca 2022. Powodem takiego obrotu spraw był kryzys w jaki jego zespół wpadł, a trener nie potrafił z niego wyjść. Były szkoleniowiec Legii Warszawa zasłynął we Wrocławiu z ofensywnego futbolu i wprowadzenia Wojskowych do kwalifikacji europejskich pucharów. Magiera ma obecnie kontrakt ze Śląskiem do 30 czerwca, więc przy porozumieniu stron 46-latek mógłby wrócić na stanowisko trenera WKS-u. Jego powrót do Wrocławia nie wydaje się być taki oddalony, bowiem w mediach gruchnęła taka informacja:

Jak podaje Karol Bugajski, czyli współpracownik Przeglądu Sportowego w klubowych gabinetach rozmawia się o powrocie Magiery. Jednym z głównych argumentów, które przemawiają za powrotem byłego szkoleniowca Legii jest znajomość drużyny oraz sytuacja materialna WKS-u. Od dawna, bowiem wiemy, że klub nie jest w najlepszej sytuacji finansowej i ciężko byłoby sobie pozwolić na zatrudnienie czwartego trenera. 

W mediach podaje się także nazwiska trenerów mocno związanych ze Śląskiem, którzy mogliby przejąć stery w ekipie z Wrocławia. Są nimi między innymi Piotr Jawny, czy Ryszard Tarasiewicz. Jaka jest Wasza opinia w tym temacie, czy Magiera powinien uratować Śląsk Wrocław od spadku do I ligi? 

ZOBACZ też: Dariusz Sztylka - osąd bohatera

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.