Janasik: Zasłużyliśmy na przegraną

06.11.2022 (14:35) | Karol Bugajski

Śląsk Wrocław w 16. kolejce ekstraklasy po fatalnej grze przegrał na wyjeździe z Miedzią Legnica 0:1. Jak derby skomentował obrońca gości Patryk Janasik?

Przegrywacie 0:1 i kolejny raz macie problemy w meczu, w którym jesteście faworytem i teoretycznie powinniście przejąć inicjatywę. Dlaczego?

Ciężko mi tak na gorąco powiedzieć. Na pewno po dobrym meczu w Płocku (2:1) chcieliśmy tutaj dobrze grać w piłkę i wygrać. Nie wyglądało to jednak zbyt dobrze, nie stwarzaliśmy sobie sytuacji. Miedź zdobyła o jedną bramkę więcej, dzisiaj wygrywa.

Jakie były założenia przed tym meczem? W drugiej połowie, zwłaszcza w końcówce, faktycznie odsłoniliście się, walczyliście o to wyrównanie, co oczywiste. Pierwsza była jednak bardzo zamknięta, tak zamierzaliście grać, czy Miedź wam odcinała możliwości w środku?

Na pewno chcieliśmy grać prosto. Nie chcieliśmy oddawać piłki, tylko utrzymywać się przy niej. Boisko to jednak zweryfikowało i tak nie było. Mówiliśmy sobie, żeby stwarzać te sytuacje, a ich tak naprawdę nie było w ogóle. Dopiero w drugiej połowie ten strzał Erika Exposito był groźny, a tak to praktycznie żadnej próby z dystansu. Po prostu zasłużyliśmy dzisiaj na przegraną.

źródło: Canal+