Kadra Śląska na obóz w Austrii. Zaskakująca decyzja w sprawie Klimali

24.06.2024 (12:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/6/klimala_milosz_6669dc4952226.jpg

fot.: Miłosz Ślusarenko

Poniedziałek 24 czerwca to start drugiego etapu przygotowań Śląska Wrocław do zbliżającego się sezonu. Mowa o zgrupowaniu w Austrii, do której trener Jacek Magiera zabierze 24 piłkarzy. Wśród nich nie ma kilku podstawowych graczy z kadry wicemistrzów Polski.  

Wrocławianie do treningów wrócili tydzień temu. Po standardowych badaniach i testach wydolnościowych drużynę czekał wyjazd na kilka dni do Karpacza, który zakończył się piątkowym sparingiem z Rokitą Brzeg Dolny, wygranym przez Śląsk 4:0. Teraz wicemistrzowie Polski udadzą się do Aigien im Muhlkreis w Austrii, gdzie będą przebywać między 24 czerwca a 3 lipca. Podczas wyjazdu Trójkolorowi rozegrają trzy sparingi: z CFR Cluj, FC Noah oraz Slavią Praga. 

W poniedziałek została ogłoszona kadra Śląska Wrocław na zagraniczny obóz. Powołanych zostało 24 zawodników. Kto nie pojedzie do Austrii? 

  • Rehabilitację wciąż przechodzą: Bartosz Głogowski, Jehor Macenko i Ołeksandr Hawryłenko, a Łukasz Bejger czeka na zabieg ortopedyczny, 
  • decyzją trenera na zgrupowanie nie pojadą Patryk Klimala i Mikołaj Turduj oraz dwóch zawodników drużyny U-17: Mateusz Cyrek i Oskar Gerstenstein. 

Pełna kadra Śląska Wrocław na obóz w Austrii:

Bramkarze: Rafał Leszczyński, Tomasz Loska, Hubert Śliczniak, Dominik Klint

Obrońcy: Krzysztof Kurowski, Łukasz Gerstenstein, Serafin Szota, Aleks Petkov, Simeon Petrov, Tommaso Guercio, Aleksander Paluszek

Pomocnicy: Aleksander Wołczek, Peter Pokorny, Simon Schierack, Patrick Olsen, Petr Schwarz, Jakub Jezierski, Filip Rejczyk, Piotr Samiec-Talar, Burak Ince, Matias Nahuel Leiva, Mateusz Żukowski

Napastnicy: Patryk Szwedzik, Junior Eyamba

ZOBACZ też: Zostań partnerem naszego wyjazdu na zgrupowanie!

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.