Kibice dopiero z Piastem (13 maja)

Dziś obradował Wydział Dyscypliny PZPN. Podczas posiedzenia rozpatrywano m.in. sprawę rasistowskich zachowań na Stadionie Olimpijskim oraz zakłócenia porządku i opóźnienia rozpoczęcia meczu z Widzewem. Zadecydowano, że karą dla Śląska będą 3 mecze w roli gospodarza bez udziału publiczności oraz 10 tyś oraz zobowiązano klub do publicznych przeprosin Kelechiego Iheanacho. Grzywną. Jako, że już na poczet przyszłej kary obiekt zamknięty był podczas środowego meczu z Jagiellonią, przy pustych trybunach WKS zagra jeszcze w sobotę z Lechią oraz w środę (26 kwietnia) z Drwęcą. Na kolejnym posiedzeniu WD rozpatrzy sprawę obecności, mimo zakazu, kibiców Śląska w Sosnowcu.

Ukarano także 8 tyś. grzywną KSZO za powtarzające się zaniedbania organizacyjne (zakłócenia porządku na meczu z Radomiakiem), a zorganizowane grupy kibiców klubu z Radomia nie będą mogły uczestniczyć w 2 meczach wyjazdowych.

źródło: pzpn.pl

Marcin Polański

Autor

Marcin Polański

W Śląsknecie od 2003 roku (z przerwami urlopowymi), przez niemal 10 lat redaktor naczelny.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.