Kibice! Śląsk Was potrzebuje! #WspieramŚląsk

28.04.2023 (19:00) | Piotr Kryński
uploads/images/2019/12/NI-FO005_5db5f68da1de4_5e0001f99cc56.jpg

fot.: Marcin Folmer

Już w niedzielę 30 kwietnia o godzinie 12:30 Śląsk Wrocław rozegra bardzo ważny domowy mecz z Radomiakiem Radom. Zachęcamy wszystkich kibiców do pojawienia się na stadionie i dopingowania WKS-u w jednym z najważniejszych meczów w tym sezonie.  

Wrocławianie pięć kolejek przed końcem sezonu znajdują się w strefie spadkowej, lecz do znajdującego się na bezpiecznej pozycji Zagłębia tracą tylko punkt. Przed Trójkolorowymi pięć finałów, w tym trzy na własnym stadionie. Przy ewentualnej porażce z Radomiakiem i złych wynikach innych spotkań 30. kolejki, Śląsk może znaleźć się w dramatycznej sytuacji. 

Dlatego właśnie zachęcamy wszystkich kibiców, którzy mają w sercu Śląsk Wrocław, do pojawienia się w niedzielę o godzinie 12:30 na stadionie przy al. Śląska. Nieważne, czy jesteś z Psiego Pola, Zakrzowa czy Krzyków, a może Kobierzyc lub Milicza. Czy dopingujesz Śląsk z trybuny A, C, sektora rodzinnego czy z młyna. W niedzielne popołudnie, mimo niekorzystnego terminu, przyjdź na stadion i od pierwszej do ostatniej minuty głośno dopinguj Trójkolorowych.

TRENER PROSI O WSPARCIE

Podczas konferencji prasowej po meczu w Zabrzu, trener Jacek Magiera docenił ponad 16 tysięcy kibiców Górnika, którzy głośnym dopingiem wspierali swój zespół oraz skierował kilka słów do sympatyków Śląska:

- Są mecze, które wygrywają kibice, Wrocław musi być zjednoczony, aby pomóc piłkarzom. Ważne jest to, aby w decydujących momentach to wsparcie dać. Chciałbym zachęcić wszystkich kibiców z całego Dolnego Śląska, żeby przyjechali w niedzielę na mecz

- powiedział na pomeczowej konferencji po meczu z Górnikiem Jacek Magiera. 

O tym, jak wielką moc ma doping i wsparcie kibiców, wypowiedział się również Jan Urban. 

- Kibice pomogli nam dzisiaj niesamowicie. To jest coś, czego mi w Polsce brakuje. Wtedy, kiedy drużyna ma swoje problemy, tak powinno być, kibic w trakcie sezonu może nie musi przychodzić, bo mówi: ,,słabo grają", ale jak potrzeba go, to kibic w Zabrzu zawsze jest i pomoże drużynie

- ocenił atmosferę na meczu Górnik - Śląsk trener gospodarzy, Jan Urban.

TAK WIELKI JEST KLUB, JAK JEGO KIBICÓW WIARA

Akcję mającą na celu zachęcić niezdecydowanych do przyjścia na mecz rozpoczął na początku tygodnia sklep ,,Twierdza Wrocław", który rozdawał i rozwieszał plakaty zapraszające na mecz. 

Kilka słów do kibiców powiedział również ośmiokrotny mistrz Polski z koszykarskim Śląskiem Maciej Zieliński. 

Oprócz ,,Zielonego", do kibiców przemówili byli trenerzy WKS-u: Vitezslav Lavicka i Władysław Żmuda oraz byli piłkarze Śląska:  Mark Tamas, Jakub Łabojko, Łukasz Gikiewicz i Sebastian Mila.

TYLKO DLA ŚLĄSKA

Zachęcamy - przyjdźcie na stadion dla klubu, któremu kibicujecie od najmłodszych lat. Możecie pomóc Śląskowi w utrzymaniu wiarą i głośnym dopingiem, który zmotywuje piłkarzy do walki o każdy centymetr boiska.

-> BILETY NA MECZ Z RADOMIAKIEM 

ZOBACZ też: Śląsk Wrocław - Radomiak Radom. Jak kupić bilety?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.