Kitesurfing na Helu - ciekawy sposób na aktywne wakacje

27.05.2021 (16:17) | Materiał zewnętrzny
uploads/images/2021/6/df99131c745ce73b03038c4440fc652d_60ba368f32801.jpg

fot.: Materiał zewnętrzny

Wakacje nad morzem nie muszą ograniczać się do leżenia na plaży czy jedzenia gofrów. Warto ten czas spędzić aktywnie, nauczyć się nowych umiejętności, a przy tym dobrze się bawić. To wszystko zapewnia kitesurfing na Helu. 

1. Dla kogo kitesurfing na Helu?

2. Jak przebiega kurs kitesurfingu?

Jeśli istnieje idealne miejsce do nauki kitesurfingu, to jest nim właśnie Półwysep Helski, głównie spot znajdujący się na kempingu Chałupy III. To tam zmierzają niemal wszyscy amatorzy tego sportu wodnego, którzy chcą poczuć, jaką radość daje zmierzenie się z wiatrem, wodą i własnymi ograniczeniami.

Dla kogo kitesurfing na Helu?

Nie mają znaczenia ograniczenia wiekowe, waga, wzrost czy sprawność fizyczna. Wystarczą chęci, wolny czas i odwaga, aby spróbować swoich sił na kursie kitesurfingu na Helu. Nie trzeba mieć nawet własnego sprzętu - cały niezbędny ekwipunek można wypożyczyć w szkole kitesurfingu lub otrzymać go w ramach wykupionego udziału w kursie.

Jak przebiega kurs kitesurfingu?

W przypadku miejscowości, jaką jest Hel kitesurfing to jeden z głównych sportów wodnych, jakie można uprawiać w tym miejscu. Panują tam idealne warunki do nauki i wodnego szaleństwa, a solidne zaplecze noclegowe i turystyczne sprawia, że pobyt na Helu będzie prawdziwą przygodą. Na kurs można się wybrać zarówno samemu, jak i w grupie. Nauka będzie przebiegała w czterech etapach, z których każdy trwa 5h. 20h kursu rozłożone jest na kilka dni, a po każdym z nich kursanci widzą wyraźne postępy. Umiejętności zdobywa się szybko, a tempo i metodyka szkoleń dobierana jest tak, aby kursanci zdobyli jak najwięcej wiedzy i umiejętności, pozwalających na samodzielne uprawianie kitesurfingu.

Kurs rozpoczyna się od zdobycia wiadomości teoretycznych, niezbędnych do prawidłowego obchodzenia się ze sprzętem. Już na początku szlifowane są również podstawowe umiejętności, jak praca z latawcem. Drugi etap to praca z latawcem na wodzie, zakładanie deski w wodzie oraz pierwsze przebycie krótkich dystansów na desce. Na poziomie trzecim kursanci nabywają praktycznych umiejętności w pracy z latawcem na wodzie, uczą się przyjmowania prawidłowej postawy ciała lub radzenia sobie na głębokiej wodzie. Ostatni etap jest najbardziej zaawansowany. Kursanci poznają techniki skoków przez zenit i pływania na switch. To również czas na przygotowanie się do pływania na pofalowanym akwenie oraz postępowania podczas pływania w granicznych warunkach słabowiatrowych. Kurs kitesurfingu na Helu ma więc charakter kompleksowy i dobrze przygotowuje do samodzielnej praktyki.

ZOBACZ też: LIVE: Olimpia Elbląg - Śląsk II Wrocław (NA ŻYWO)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.