Kolejny zawodnik z koronawirusem!

18.08.2020 (17:48) | Daniel Żuliński
uploads/images/2020/7/druzyna_5f0e082f905b8.PNG

fot.: Mateusz Porzucek

Złych wieści ciąg dalszy. Jak poinformował dziś klub, na łamach swojej strony internetowej, mamy drugi przypadek zakażenia wirusem COVID-19 w zespole Śląska 

Wczoraj zawodnicy Śląska przeszli kolejną serię badań na obecność COVID-19. Okazuje się niestety, że mamy już drugiego zawodnika z pozytywnym wynikiem. Jednocześnie klub informuje, że piłkarz czuje się dobrze i został odizolowany od reszty zespołu. 

Piłkarz, którego wynik był pozytywny, należy do szerokiej kadry I zespołu i nie znalazł się w składzie na mecz 1/32 finału Pucharu Polski, rozegrany w minioną niedzielę. Zawodnik czuje się dobrze, zakażenie w jego przypadku ma charakter bezobjawowy. Został odizolowany od drużyny i przebywa teraz na domowej kwarantannie.

Przygotowania do spotkania z Piastem Gliwice odbywają się zgodnie z planem. - czytamy w komunikacie na stronie Śląska

Nieznane są personalia zakażonego zawodnika ale w grupie, która nie znalazła się w kadrze na pucharowe starcie z ŁKS - em byli - Damian Gąska, Guilermo Cotugno, Krzysztof Mączyński, Mariusz Pawelec, Mateusz Maćkowiak, Dariusz Szczerbal, Maciej Pałaszewski, Diego Zivulic, Bartłomiej Frasik, Przemysław Bargiel, Israel Puerto oraz odsunięci wcześniej od zespołu, zawodnicy uczestniczący w "aferze klubowej" (Erik Exposito, Mark Tamas)

Jest to kolejna fatalna wiadomość dla trenera Vitezslava Lavicki, który ma coraz większy ból głowy, aby optymalnie zestawić podstawową jedenastkę na sobotni mecz inaugurujący rozgrywki Ekstraklasy przeciwko Piastowi Gliwice

 

 

ZOBACZ też: Vademecum Kibica: Lechia Gdańsk