Konczkowski: Pokazaliśmy kawał serducha

24.07.2022 (22:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/7/slask_62dda60fbc088.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Martin Konczkowski w niedzielnym meczu Śląska z Pogonią (2:1) zadebiutował w barwach wrocławian. Co miał do powiedzenia po domowym przełamaniu? 

Martin Konczkowski: Dla mnie to debiut idealny, bo wygraliśmy jako drużyna, a to najważniejsze. Cieszę się, że wszedłem na boisko, ale liczy się przede wszystkim pierwsze zwycięstwo na swoim stadionie w tym roku. To, co było wcześniej odcinamy grubą kreską, mamy nowy sezon, w który weszliśmy naprawdę dobrze. Dalej jednak dużo pracy nad nami. Pokazaliśmy na boisku kawał serducha i bardzo cieszymy się z trzech punktów.

W Lubinie zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, ale zabrakło nam bramki. Gdybyśmy wtedy strzelili, to myślę, że również mogliśmy wygrać. Dziś szybko trafiliśmy do siatki i zaliczyliśmy kolejny udany mecz. A zwycięstwo u siebie, dla swoich kibiców, na pewno doda nam jeszcze kopa do dalszej pracy.

Gdy wchodziłem na boisko, choć gram w piłkę już parę lat, czułem sporą adrenalinę. Cieszę się, że mogłem pokazać się na boisku po raz pierwszy w barwach Śląska i to przed naszymi kibicami. A do tego okrasić debiut wygraną, więc jest to naprawdę świetne uczucie.

Jestem do dyspozycji trenera, on wie, że mogę zagrać również na prawej pomocy i dziś chciał skorzystać ze mnie w tym miejscu na boisku. Dostałem swoje zadanie do wykonania i dla mnie nie był to żaden problem zagrać gdzie indziej niż prawa obrona.

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: WIDEO: Djurdjević i Gustafsson po meczu Śląsk 2:1 Pogoń