Konczkowski: Wiemy, jaki to był sezon

27.05.2023 (21:27) | Dominik Mazur
uploads/images/2023/4/LAN_2532_64287e18eb6d8.jpg

fot.: Ania Langowska (lechia.net)

Martin Konczkowski wypowiedział się dla klubowych mediów po wieńczącej sezon 2022/23 porażce 1:3 z Legią Warszawa.  

Myślę, że trzeba przede wszystkim cieszyć się z tego, że utrzymaliśmy się. Dziś przegraliśmy, ale w ostatnich czterech meczach pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę, że potrafimy być dobrym zespołem. Mimo wyniku uważam, że pierwsza pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Gdybyśmy byli nawet nie do bólu skuteczni, tylko trochę bardziej skuteczni, to moglibyśmy podwyższyć wynik na 2:0.

Ta pierwsza stracona bramka troszkę pechowa, bo był rykoszet, natomiast było widać, z jakim nastawieniem od początku wychodzimy. Chcieliśmy grać o pełną pulę, nie patrzyliśmy na to, co zrobi przeciwnik. W drugiej połowie mieliśmy świadomość, jaki jest wynik. Na ten moment cieszymy się z utrzymania, ale wiemy, jaki był to sezon.

Trzeba przyznać, że i dzisiaj i w ostatnich meczach wszyscy dołożyli swoją cegiełkę, na boisku było widać drużynę, zaangażowanie, a na trybunach było wsparcie. Z jednej strony można powiedzieć: szkoda, że tak to wyglądało dopiero na koniec, ale patrząc na to, jak wyglądał cały sezon, jak wyglądała ta wiosna, gdzie w pewnym momencie poza Wrocławiem nie wierzono w utrzymanie, to trzeba się cieszyć z tego, co się udało.

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: Magiera: Dziękuję każdemu za miesiąc współpracy