Koniec zgrupowania dla stopera

22.01.2022 (12:56) | Kacper Rudzik
uploads/images/2021/11/poprawa_61a4e64542ee0.png

fot.: Paweł Lipnicki

Śląsk Wrocław poinformował dziś, że Konrad Poprawa kończy udział w obozie przygotowawczym i wraca z Turcji do Wrocławia ze względu na problemy zdrowotne. Nie jest on jedynym zawodnikiem zmagającym się z kontuzją, bo w sparingu z Karabachem Agdam urazu stawu skokowego doznał też Krzysztof Mączyński, lecz jego sytuacja nie wygląda tak źle. 

Jak informuje klub, środkowy obrońca odczuwał ból w okolicy kolana, który uniemożliwiał udział w treningach na pełnej intensywności. Z tego powodu zdecydowano, że w sobotni poranek opuści on Antalyę i wróci do Wrocławia, gdzie przejdzie kolejne badania USG przyczepów mięśniowych.

Jest to pechowy sezon 23-letniego stopera, bo także uraz uniemożliwił mu udział w przygotowaniach do rundy jesiennej wraz z zespołem i znacznie później wrócił do pracy na pełnych obciążeniach, co odbiło się na minutach spędzonych na boisku w poprzedniej rundzie. W ekstraklasie dotychczas rozegrał 4 mecze, w których uzbierał 158 minut, natomiast dodatkowo zaliczył dla rezerw 8 pełnowymiarowych spotkań.

ZOBACZ też: Kozub: Jesteśmy zadowoleni z pracy zespołu

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.