Kto był #SuperPiłkarzem meczu? (WYNIKI)

01.12.2021 (20:00) | Karol Bugajski

Śląsk Wrocław w 16. kolejce ekstraklasy wygrał na własnym stadionie 2:1 ze Stalą Mielec i dopisał sobie pierwszy komplet punktów od miesiąca. Kto Waszym zdaniem zasłużył na indywidualne wyróżnienie po tym spotkaniu? Poniżej prezentujemy wyniki głosowania.

Śląsk w domowym meczu ze Stalą Mielec przez całą drugą połowę musiał sobie radzić w osłabieniu po czerwonej kartce dla Konrada Poprawy, jednak pokazał charakter i mógł cieszyć się z bardzo cennego zwycięstwa 2:1. Wszystkie bramki padły w ciągu czterech minut w ostatnim kwadransie, a dla wrocławian to pierwszy komplet punktów od 23 października.

Rezultat spotkania 16. kolejki ekstraklasy otworzył powracający po kontuzji Mateusz Praszelik i to on zasłużył na tytuł #SuperPiłkarza Meczu. Młodzieżowiec zielono-biało-czerwonych w sobotnie popołudnie zdobył już czwartą bramkę w trwającym sezonie, a w całym poprzednim wpisał się na listę strzelców zaledwie raz. Tytuł #SuperPiłkarza Meczu przypada Praszelikowi po raz trzeci w obecnych rozgrywkach – wcześniej wyróżnialiście go po domowych spotkaniach z Wisłą Płock (3:1) oraz Rakowem (1:2).

"Młodzieżowiec Śląska wrócił do gry po jednym meczu nieobecności spowodowanym brutalnym faulem Israela Puerto i znowu wpisał się na listę strzelców, czego tak bardzo brakowało mu jeszcze w poprzednim sezonie. Efektywność Praszelika w sobotnim spotkaniu naprawdę mogła zaimponować – to on oddał połowę z 14 strzałów zielono-biało-czerwonych, był także autorem trzech z czterech uderzeń, które zmierzały w światło bramki. Przy zdobytej bramce młodzieżowcowi gospodarzy oczywiście pomógł rykoszet, tego nie byłoby jednak, gdyby nie duża aktywność i pazerność na zdobywanie bramek, która w graniu Praszelika przeciwko Stali wybijała się na pierwszy plan. Blondwłosy pomocnik w 16. kolejce ekstraklasy zdobył już czwartą bramkę w sezonie i w drużynowej klasyfikacji najskuteczniejszych ustępuje tylko Erikowi Exposito (9 trafień) oraz Robertowi Pichowi (5)"

- pisaliśmy o Praszeliku w rubryce "Plusy i minusy".