Łabojko: Pokazaliśmy charakter

08.11.2019 (21:30) | Claudia Haor/Krzysztof Banasik / Claudia Haor/Krzysztof Banasik

fot.: Mateusz Porzucek

- Chcemy jak najszybciej zapewnić sobie awans do górnej ósemki - powiedział po spotkaniu z ŁKS-em Jakub Łabojko. Poniżej pełna wypowiedź pomocnika Śląska.


 

Jak ocenisz to spotkanie?

Przyjechaliśmy z nastawieniem na zdobycie trzy punkty i podtrzymanie serii zwycięstw. I to nam się udało, z czego się bardzo cieszymy. Pokazaliśmy charakter, bo w końcówce było trochę nerwów. Mogliśmy ten mecz zamknąć wcześniej, mieliśmy sytuacje, gdybyśmy je wykorzystali, moglibyśmy grać spokojniej. Najważniejsze jednak, że wywozimy trzy punkty i przynajmniej na moment wracamy na pozycję lidera.Odkąd wróciłeś do podstawowego składu – Śląsk wygrywa.

Nie ma znaczenia, kto wychodzi w pierwszej jedenastce, najważniejsze, żeby zespół wygrywał i był jak najwyżej w tabeli. Chcemy jak najszybciej zapewnić sobie awans do górnej ósemki i może powalczyć o coś więcej.Jesteście w dobrej formie, a teraz przerwa reprezentacyjna.

Ja będę miał jeszcze dłuższą przerwę, bo dostałem czwartą żółtą kartkę, także z Wisłą Kraków nie zagram. Przerwa drużynie się przyda, bo w zespole jest dużo urazów. Trzeba się podleczyć i dalej zdobywać punkty – do końca roku zostało tylko 5 spotkań, będziemy chcieli być po nich jak najwyżej w tabeli.Rozmawiała Claudia Haor