Lavicka: Mieliśmy problemy ze stylem Stali

01.02.2021 (20:50) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2019/12/KoPa_SlaWroLegWar_08122019_-5_5dedf8daccb95_5e0003c1d8c93.jpg

fot.: Paweł Kot

W 15. kolejce ekstraklasy Śląsk Wrocław w spotkaniu wyjazdowym zremisował bezbramkowo ze Stalą Mielec. Co po tym spotkaniu miał do powiedzenie trenera WKS-u? 

Vitezslav Lavička: Tak naprawdę obie drużyny pokazały dziś mocną walkę o punkty. Nie było łatwych warunków, bo pogoda i murawa to był tak naprawdę największy przeciwnik dla obu drużyn. W pierwszej połowie mieliśmy problemy ze stylem grania Stali. Grali prosto, dłuższą piłką, z klepki i takimi sposobami docierali do naszego pola karnego. Później nasza organizacja gry wyglądała lepiej, mieliśmy większą kontrolę nad meczem.

Z obu stron nie było łatwo stworzyć dobre okazje do strzelania gola. Byliśmy blisko w pierwszej połowie, w drugiej też mieliśmy jedną, dwie sytuacje, ale nie udało się trafić do bramki. Brakowało nam dziś efektywności w końcowych fragmentach akcji. Szacunek jednak dla zawodników jednej, jak i drugiej drużyny, że walczyli dziś w tak trudnych warunkach.

ZOBACZ też: Kto był #SuperPiłkarzem meczu? (GŁOSOWANIE)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.