Lechia Zielona Góra - Śląsk II Wrocław. Co warto wiedzieć przed meczem?

25.05.2024 (16:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/5/drudzy_66517117af39d.jpg

fot.: Miłosz Ślusarenko

Kiedy na wrocławskim rynku będzie trwać zabawa z okazji medalu zdobytego przez pierwszą drużynę Śląska, piłkarze rezerw zagrają swój ligowy mecz w Zielonej Górze. Stawką jest utrzymanie pozycji lidera.  

Mecz Lechia Zielona Góra - Śląsk II Wrocław odbędzie się w niedzielę 26 maja o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Sulechowskiej 37.


Jak wyglądała sytuacja w tabeli przed startem 32. kolejki? Wojskowi zajmowali pierwszą pozycję, mając tyle samo punktów (64), co wicelider - Rekord Bielsko-Biała. Z kolei zielonogórzan znajdziemy w drugiej połowie stawki, na 11. miejscu z dorobkiem 40 oczek. 


W poprzedniej serii gier Lechia przegrała na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 0:2. W o wiele lepszych humorach są piłkarze trenera Hetela. W zeszłą niedzielę pokonali oni rezerwy Rakowa Częstochowa 3:0. Na listę strzelców wpisali się Aleksander Wołczek (dwa razy) oraz wracający po kontuzji Patryk Szwedzik.


Gospodarze w ostatnich pięciu meczach na własnym stadionie wygrali tylko raz - 15 maja z Gwarkiem Tarnowskie Góry (2:1). Pozostałe mecze to trzy porażki i remis, a w całym sezonie ich bilans przy Sulechowskiej to po sześć zwycięstw i porażek oraz trzy remisy. 


A jak radzą sobie wrocławianie na wyjeździe? Ostatnie trzy mecze poza Oporowską to trzy kolejne remisy (z Pniówkiem, Gwarkiem i Wartą). W całym sezonie to sześć zwycięstw siedem remisów i tylko dwie porażki. 


Wrocławianie tydzień temu zakończyli serię czterech kolejnych meczów bez porażki. Zielonogórzanie również wygrali tylko jeden raz w ostatnich pięciu spotkaniach. 


W rundzie jesiennej w rywalizacji obu zespołów padł remis 2:2. Dublet dla WKS-u ustrzelił Mateusz Stawny. 


Wojskowi mogą pochwalić się najlepszą defensywą w trzeciej grupie III ligi - tylko 30 bramek (śr. 0,97/mecz). 

ZOBACZ też: WYPOŻYCZENI: Bukowski ponownie zachwycił

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.