Leszczyński: Mam za sobą najlepszy sezon w karierze

23.06.2022 (20:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/6/leszczynski_62b4a4d7225d2.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Nowy bramkarz Śląska Rafał Leszczyński opowiedział o swoich wrażeniach po podpisaniu dwuletniego kontraktu z wrocławianami. Więcej na temat czwartego letniego transferu klubu z Oporowskiej przeczytacie TUTAJ. 

Dlaczego wybrałeś Śląsk?

Myślę, że zdecydowałem się dlatego, bo jest to duży klub. Drugą kwestią jest, że przyszli tutaj trenerzy, z którymi miałem okazję współpracować i sądzę, że to był główny czynnik, dzięki któremu się tutaj znalazłem.

Jakim typem bramkarza jesteś?

Jestem bramkarzem, który wydaje mi się, że nieźle gra nogami. Staram się pomagać drużynie na przedpolu. Jako człowiek myślę, że trochę szalony, czasami spokojny, chyba tak jak wszyscy. Mam nadzieję, że najwięcej o sobie będę mógł opowiedzieć na boisku.

Do tej pory grałeś głównie w I lidze. Czy ekstraklasa będzie dla ciebie sporym wyzwaniem?

Na pewno, wiadomo, że każde nowe wyzwanie to coś fajnego, coś na co się czeka. Jeśli chodzi o ekstraklasę, to dużego doświadczenia tutaj nie mam (trzy mecze w Podbeskidziu Bielsko-Biała jesienią 2020 roku – przyp. red.), ale będę się starał jak najszybciej to nadrobić.

Czy poprzedni sezon był najlepszym w twojej karierze?

Wydaje mi się, że tak, to były udane rozgrywki dla mnie i Chrobrego Głogów. Myślę, że dla mnie też najlepszy sezon indywidualnie – osiemnaście czystych kont, pięćdziesiąt procent wszystkich meczów na zero, także bardzo się z tego cieszę. Myślę, że duża w tym zasługa trenera Mariusza Bołdyna.

Z trenerami Djurdjeviciem i Bołdynem współpracowałeś w Głogowie. Jak to wspominasz i czy to oni skłonili cię do przyjścia do Śląska?

Tak jak powiedziałem na wstępie, myślę, że osoby, które przyszły do sztabu szkoleniowego, odegrały dużą rolę, bo przede wszystkim oni mnie tutaj chcieli, widzieli w tym zespole. Co do współpracy z nimi, sądzę, że mogę się wypowiedzieć w samych superlatywach. My jako cały Chrobry zrobiliśmy w poprzednim sezonie coś, czego nikt się po nas nie spodziewał. Myślę, że to jest najlepsza odpowiedź na pytanie jakimi oni są trenerami i ludźmi.

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: Falowanie i spadanie – jak Djurdjević zacznie w Śląsku?