LK: Pierwsze losowanie za nami! Z kim zmierzy się Śląsk?

19.06.2024 (14:20) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2021/7/lke_60e78ec490eb6.png

fot.: ŚLĄSKnet

Za nami losowanie II rundy kwalifikacji Ligi Konferencji UEFA. Na początek rywalem Śląska została Riga FC. Kiedy i gdzie zostanie rozegrany pierwszy mecz? 

Po raz pierwszy od sezonu 2021/2022 Śląsk zagra w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Wtedy także była to Liga Konferencji, jednakże wrocławianie zaczynali tamtą przygodę od I rundy. Tym razem ekipa Jacka Magiery rozpocznie zmagania od II rundy, więc aby awansować do fazy ligowej, trzeba wygrać trzy dwumecze.

Pierwszym rywalem w drodze po marzenia została Riga FC (Łotwa). Dostali się oni do pucharów poprzez zajęcia 2. miejsca w lidze. Mistrzem nie zostali tylko dlatego, że w ostatniej kolejce nie wygrali swojego spotkania, a zwycięstwo dawało im tytuł. Jako iż Łotwa gra systemem wiosna-jesień, Riga FC jest w trakcie sezonu. Po 18. kolejce są wiceliderem ze stratą pięciu punktów do pierwszego miejsca. Od edycji 2018/2019 co rok występują w kwalifikacjach. W rozgrywkach 2023/2024 odpadli w III rundzie z holenderskim FC Twente. W sezonie 2019/2020 wyeliminowali Piast Gliwice. Dodatkowo przez dwa lata występował tam wychowanek Wojskowych, Kamil Biliński - zdobył tam dwa mistrzostwa kraju.

Pierwszy mecz zostanie rozegrany 25 lipca - jako pierwsi gospodarzami będą Łotysze, natomiast rewanż odbędzie się 1 sierpnia i zostanie rozegrany we Wrocławiu. Spotkania zostaną pokazane w telewizji - prawa do ich nadawania kupił Polsat, który na swoich sportowych kanałach pokaże wszystkie mecze WKS-u w kwalifikacjach.

Jeśli Śląsk upora się z rywalem, kolejnego pozna dopiero 22 lipca - na ten dzień jest zaplanowane losowanie III rundy kwalifikacyjnej. Co ważne - wyeliminowanie FC Riga spowoduje, że wrocławianie przejmą ich współczynnik UEFA, dzięki czemu w następnym losowaniu będą rozstawieni.

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Kadra Śląska na obóz w Karpaczu. Zabrakło kilku ważnych piłkarzy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.