Łyszczarz: Mieliśmy konkretny plan

06.10.2021 (18:50) | Karol Bugajski
uploads/images/2019/12/DSC_0476_5d6ccd32261b9-asia_5e0004253c352.JPG

fot.: Joanna Wietrzyńska

W prestiżowym sparingu w Lipsku Śląsk okazał się lepszy od wicemistrza Niemiec i wygrał 2:1. Po spotkaniu swoimi uczuciami z oficjalną stroną klubu podzielił się Adrian Łyszczarz. 

Adrian Łyszczarz: Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Mimo, że nie było to spotkanie o punkty, to był to bardzo ciężki mecz. Przyjechaliśmy do Lipska z konkretnym planem i go zrealizowaliśmy. W pierwszej połowie nieźle wyglądaliśmy w średnim i wysokim pressingu, co przyniosło bramki. Wyjątkowej urody gol Waldka Soboty, a potem jeszcze jego asysta przy trafieniu Erika Exposito.

Nie często gra się z zespołem, który jest wicemistrzem Niemiec i regularnie gra w Lidze Mistrzów z wielkimi markami. Tym bardziej cieszy zwycięstwo w tym spotkaniu. Ktoś może powiedzieć, że RB Lipsk nie zagrał w najmocniejszym składzie. Prawda jest taka, że na boisku w zespole gospodarzy było kilku pierwszoplanowych zawodników, a poza tym w takich klubach nie ma słabych piłkarzy. Tam wszyscy prezentują wysoki poziom. Po meczu wymieniłem się koszulką z obrońcą Nordim Mukiele. Chwilę porozmawialiśmy, podziękowaliśmy sobie za ten pojedynek. To fajny, normalny facet, a ja będę miał miłą pamiątkę po meczu.

ZOBACZ też: Sobota: To była szybka decyzja