Mączyński opuszcza Śląsk

16.01.2023 (12:07) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/9/maczynskisawicki_6318d1d30e916.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Saga z Krzysztofem Mączyńskim w Śląsku Wrocław dobiegła końca. Reprezentant Polski rozwiązał kontrakt z wrocławskim klubem za porozumieniem stron. W stolicy Dolnego Śląska spędził trzy lata kariery. 

W Śląsku Mączyński był ważną postacią, a po pół roku jego obecności w klubie otrzymał opaskę kapitana. Rozegrał dla klubu z Oporowskiej 99 meczów, w których strzelił sześć goli i zanotował 13 asyst. Szczególnie ważna była jego bramka na zakończenie sezonu 2020/21, kiedy pięknym strzałem otworzył wynik meczu ze Stalą (1:1), po którym Śląsk sensacyjnie zagrał w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Ostatni mecz w pierwszej drużynie środkowy pomocnik rozegrał w maju 2022 roku, gdy Śląsk również zremisował z drużyną z Mielca 1:1, komplikując sobie walkę o utrzymanie w lidze, uratowane ostatecznie przez porażkę Wisły Kraków z Radomiakiem.

Przed startem kolejnego sezonu doświadczony gracz decyzją klubu został przesunięty do treningów z drugą drużyną Śląska. Spekulowano wtedy o powrocie 35-latka do Wisły Kraków lub rozwiązaniu kontraktu z wrocławskim klubem, na co kapitan drużyny się nie zgodził. W drużynie rezerw Mączyński wystąpił zaledwie dwukrotnie: w rundzie wstępnej Pucharu Polski z Motorem Lublin (2:4) i w ligowym spotkaniu z KKS-em Kalisz (0:3). Na boisku spędził 33 minuty. W przeszłości urodzony w Krakowie gracz występował m.in. w Wiśle Kraków, ŁKS-ie Łódź, Górniku Zabrze i Legii Warszawa. Z reprezentacją Polski był na mistrzostwach Europy we Francji w 2016 roku, kiedy kadra odpadła dopiero w ćwierćfinale z Portugalią.

Dziękujemy za występy w Śląsku i życzymy powodzenia, Krzysztof!

ZOBACZ też: Rapid Wiedeń - nazizm i pucharowa kompromitacja (SYLWETKA)