Magiera: Exposito dostał limit wagi

24.04.2023 (20:20) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/4/DSC09690_64457aba7554d.JPG

fot.: Jarosław Frąckowiak

Trener Śląska Jacek Magiera w rozmowie z Romanem Kołtoniem poinformował o problemach z wagą napastnika Śląska Erika Exposito. Jeśli Hiszpan w trakcie dochodzenia do siebie po kontuzji palców nie poprawi swojej kondycji, nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu.  

Przed niedzielnym meczem z Górnikiem dużo mówiło się o nieobecności Erika Exposito. Hiszpański napastnik złamał dwa palce u dłoni i jego występ w Zabrzu był niemożliwy. Dodatkowo, ze względu na tę kontuzję, Exposito przez 10 najbliższych dni będzie całkowicie wyłączony z treningów z przeciwnikiem. Jednak dużo osób w całej sytuacji doszukiwało się drugiego dna. 

W poniedziałkowy wieczór gościem Romana Kołtonia w "Prawdzie Futbolu" był Jacek Magiera, który opowiedział o problemach Exposito:

- Exposito dostał rozpiskę treningów i limit wagi, z jakim ma się stawić w klubie. Gdzie on te treningi zrobi? Nie interesuje mnie to. Może w górach, może nad morzem, może gdziekolwiek. Dzisiaj nie chcę go widzieć w szatni. Zawodowcy mają o siebie dbać 

- powiedział 46-letni szkoleniowiec 

Oznacza to wprost, że jeśli Erik Exposito nie zrzuci wagi i nie poprawi swojej kondycji, nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu meczowej osiemnastki. Strata jednego z najlepszych strzelców (dziewięć goli w 29 meczach) może mieć fatalne skutki dla całego zespołu, bowiem dobrze wiemy jak duży problem mają wrocławianie w ostatnich spotkaniach ze strzeleniem chociażby jednego gola!

ZOBACZ też: WYPOŻYCZENI: Maćkowiak wraca do gry

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.